×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowe półrocze na lotnisku w Monachium


W pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku port lotniczy w Monachium odnotował znaczny wzrost liczby pasażerów. Najnowsze dane wskazują na nowy rekord liczby obsłużonych w ciągu sześciu miesięcy podróżnych, który wynosi 22,7 mln osób.


Niemal 23 mln obsłużonych w pierwszym półroczu tego roku pasażerów to wzrost o około 5 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2018 roku. Liczba startów i lądowań na monachijskim lotnisku także wzrosła - w sumie od stycznia do lipca odbyło się 205 tys. operacji, co daje wzrost w stosunku rocznym o prawie 3 proc. W segmencie cargo, który przeżywa spowolnienie w całej Europie, łączny obsłużony wolumen ładunków wyniósł około 162 tys. ton. Oznacza to spadek rok do roku o prawie 6 proc.


Najpotężniejszym czynnikiem napędzającym wzrost na lotnisku w Monachium pozostaje stale rosnący popyt na podróże międzynarodowe. Liczba pasażerów podróżujących między Monachium a zagranicznymi lotniskami w pierwszej połowie 2019 roku była o milion wyższa niż w tym samym okresie rok wcześniej. Nieproporcjonalny do reszty rynku wzrost odnotowano zwłaszcza w segmencie międzykontynentalnym, w którym wyniósł on 10,6 proc. i był ponad dwukrotnie wyższy niż ogólnoeuropejska średnia na poziomie 4,5 proc.

fot. mat. prasowegość_84e4a - Profil
gość_84e4a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie