×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


China Southern Airlines odbiera pierwszego airbusa A350-900


Chiński przewoźnik odebrał pierwszego z 20 zamówionych maszyn tego typu, które mają dołączyć do floty do 2022 r.


A350-900 dla China Southern posiada trzyklasowy układ kabiny dla 314 pasażerów: 28 miejsc w klasie biznes, 24 w klasie ekonomicznej premium oraz 262 w ekonomicznej. 

W celu przeszkolenia załóg, maszyny mają początkowo latać na trasach krajowych z Guangzhou do Szanghaju oraz Pekinu, a następnie być wdrożone na trasy dalekodystansowe.


China Southern Airlines, z siedzibą Guangzhou dysponuje obecnie flotą 604 maszyn pasażerskich, w tym 238 airbusów z rodziny A320, 46 airbusów A320neo oraz 5 egzemplarzami A380. Głównymi portami przesiadkowymi China Southern są lotniska Guangzhou–Baiyun oraz Pekin–Capital.

Airbus A350 XWB (extra wide body), jak zwraca uwagę producent, został szczególnie dobrze dostosowany do potrzeb linii lotniczych z rejonu Azji i Pacyfiku – zamówienia na ten model stanowią obecnie w tej części świata jedną trzecią całkowitej sprzedaży samolotów szerokokadłubowych.

Fot.: China Southern Airlinesgość_84e4a - Profil
gość_84e4a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie