UIA: Prawie 4 mln pasażerów w pierwszej połowie 2019 r.

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
10 lipca 2019 08:45
W okresie styczeń – czerwiec 2019 UIA wykonały 30 tys. operacji lotniczych, zaledwie o 0.2 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Średnie wypełnienie samolotów wzrosło o 2 proc. do poziomu 79 proc.
Reklama

W I półroczu 2019 punktualność rejsów UIA wyniosła 83 proc. i polepszyła się o 6 proc. w stosunku do 2018 r. W raportowanym okresie UIA zwiększyły o 6 proc. przewozy cargo i poczty, które wyniosły 11 tysięcy ton.

W 2019 roku UIA ulepszyły swoją siatkę połączeń m.in. otwierając dwa nowe połączenia międzynarodowe: codzienne z Kijowa do Izmiru w Turcji oraz z Chersonia do Burgas w Bułgarii. Spółka zwiększyła oferowanie dzięki pozyskaniu dwóch egzemplarzy samolotu średniego zasięgu, embraer-195.

W czerwcu UIA otrzymała certyfikat operatora IOSA (IOSA Operator) Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA), który jest globalnym miernikiem bezpieczeństwa linii lotniczych. UIA otrzymała także ukraińską nagrodę konsumentów w kategorii ‘Transport’ jako najbardziej rozpoznawana marka na Ukrainie przeprowadzoną przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii, które opublikowane zostały na portalu favor.com.ua

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama