Strajk cateringowy w Lufthansie. Bez jedzenia na pokładzie

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
10 lipca 2019 11:30
5 komentarzy
Od końca czerwca br. Lufthansa miała problemy z zaopatrzeniem cateringowym swoich samolotów. Braki posiłków i napojów dotyczyły pasażerów podróżujących we wszystkich klasach.
Reklama
Początkowo problem dotyczył tylko lotów startujących we Frankfurcie, później rozszerzył się na resztę siatki. Grupa Lufthansy analizuje możliwość sprzedaży firmy cateringowej LSG Sky Chefs, która dostarcza catering na blisko ponad 200 lotniskach na całym świecie. Pracownicy firmy są niezadowoleni z tego pomysłu, gdyż prawdopodobnie po sprzedaży dostaliby niższe pensje i utracili dostęp do licznych korzyści oferowanych przez Lufthansę m.in. zniżki na bilety lotnicze.


Niemiecki przewoźnik nie poinformował pasażerów o utrudnieniach związanych z brakami posiłków i napojów, przez co ci nie mogli się w żaden sposób na problem przygotować. Warto dodać, że braki dotyczyły nie tylko klasy ekonomicznej, ale także klas premium.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_3145f 2019-07-11 19:52   
gość_3145f - Profil gość_3145f
Problemem dotkniete sa tylko krotkie loty, na longach jest full service.

ArCo: glodny, spiacy, kawy nie bylo, lot do Frankfurtu, niecale poltorej godziny, jaki dramat, naprawde.
Mam nadzieje, ze reklamacji nie uwzglednia, od razu mi sie przypominaja slynne memy z nosaczami. Nie wziely sie one z nikad.
ArCo 2019-07-11 19:14   
ArCo - Profil ArCo
Leciałem z Bydgoszczy w ten weekend Lufthansą do Frankfurtu i dalej, faktycznie catering był skromny jak na tego przewoźnika. W dniu powrotu dostałem od nich maila z przeprosinami. Jednak to dobry pomysł aby złożyć reklamację, bo nie byłem przygotowany na tak słaby poczęstunek, byłem głodny i śpiący, bo nie serwowano kawy, to wystarczający powód aby otrzymać jakąś rekompensatę. Voucher zniżkowy na kolejny lot zdecydowanie zakończy moje rozczarowanie i niezadowolenie. Składam więc reklamację do Lufthansy.
gość_93c46 2019-07-11 16:36   
gość_93c46 - Profil gość_93c46
spooks: albo vouchery na 20€ do wykorzystania przy zakupie nowego biletu.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy