×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa przebazuje kolejne A380 z Frankfurtu do Monachium


Lufthansa podjęła decyzję o przebazowaniu do Monachium dwóch kolejnych airbusów A380, które obecnie operują z Frankfurtu. Samoloty mają trafić tam od początku 2020 roku. Dzięki tej zmianie obie bazy będą dysponowały taką samą liczbą największych airbusów.


Przeniesienie zwiększy flotę A380 w Monachium do siedmiu samolotów i równomiernie rozdzieli całą flotę tych maszyn między Monachium i Frankfurt będący głównym hubem niemieckiej linii lotniczej. W Monachium dwa dodatkowe samoloty mają operować codziennie do San Francisco i Bostonu. Informacja została oficjalnie podana do wiadomości we wtorek 9 lipca.

Aktualnie Lufthansa wykorzystuje airbusy A380 zbazowane w Monachium na trasach do Los Angeles, Pekinu i Hongkongu. Od listopada polecą one do Miami, San Francisco, Hongkongu i Szanghaju. Do 2017 roku wszystkie 14 egzemplarzy A380 we flocie niemieckiego przewoźnika operowało z Frankfurtu, ale z różnych powodów, w tym ograniczenia przepustowości lotniska we Frankfurcie, długotrwałego sporu Lufthansy z operatorem portu o opłaty i wzrostu popytu w Monachium Lufthansa postanowiła umieścić tam pierwsze pięć A380 dwa lata temu. O tym, że eksperyment się powiódł powiedział niedawno dyrektor generalny linii Carsten Spohr. W przyszłości do Monachium może trafić więcej airbusów A380, ponieważ Lufthansa zapewnia, że planuje dalsze przetasowania między tym hubem, a bazą we Frankfurcie.


Ostatecznie niemiecki przewoźnik chce jednak znacznie zmniejszyć swoją flotę A380. W ramach zamówienia na 20 kolejnych samolotów A350-900, które zostało złożone na początku tego roku linie lotnicze zgodziły się zwrócić do Airbusa sześć egzemplarzy A380 do w 2022 i 2023 roku. Źródła branżowe twierdzą, że Lufthansa już zastanawia się, kiedy i w jaki sposób wycofa pozostałe samoloty, ponieważ taka mała flota byłaby nieopłacalna w utrzymaniu. Rosnąca flota A350 niemieckiej linii również ma bazę w Monachium. Do Frankfurtu trafią za to najnowsze boeingi 777X, które zastąpią airbusy A340 i  boeingi 747-400.


fot. mat. prasowegość_84e4a - Profil
gość_84e4a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie