Wrocław: W czerwcu ponad 360 tys. pasażerów

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
09 lipca 2019 11:52
7 komentarzy
Port lotniczy Wrocław obsłużył w czerwcu ponad 360 tys. pasażerów, tj. ponad 3 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.
Reklama

Statystyki Wrocław (WRO)

W całym pierwszym półroczu tego roku z wrocławskiego lotniska skorzystało łącznie już ponad 1,6 mln pasażerów, tj. o 9,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. To najlepszy wynik w historii Portu Lotniczego Wrocław. Znaczący wzrost – o ponad 18 proc. – odnotowali przewoźnicy sieciowi, który w następujący sposób tłumaczą przedstawiciele wrocławskiego portu:

Przede wszystkim, oferta przewoźników sieciowych jest coraz bogatsza. Podróżnych przyciągają zwłaszcza rejsy do największych hubów przesiadkowych. Potwierdza to sukces połączenia do Paryża, uruchomionego przez linie Air France przed rokiem. Już widać, że bardzo dużą popularnością cieszy się również nowe połączenie do Amsterdamu, uruchomione przez linie KLM na początku maja – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Tanie linie przewiozły w pierwszym półroczu 2019 ponad 1 mln pasażerów, tj. o blisko 7 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Spory udział ma w tym bardzo duże powodzenie połączeń do Kijowa-Boryspolu (Ryanair) i Charkowa (Wizz Air), uruchomionych jesienią 2018. Jednak podróżnych systematycznie przybywa również na wielu innych kierunkach, w tym południowych (zwłaszcza do Hiszpanii, Włoch lub Portugalii), na Wyspy Brytyjskie, do Skandynawii, Paryża Beauvais, Brukseli czy Eindhoven.

Segment połączeń niskokosztowych rozwija się bardzo stabilnie, czemu sprzyja rozbudowana siatka i różnorodność kierunków. Fakt, że samoloty na większości tras są wypełnione niemal w 100% przekonuje, że oferta przewoźników jest dobrze dobrana do oczekiwań podróżnych – dodaje Jarosław Sztucki.

Imponujące tempo wzrostu od początku roku utrzymuje się w ruchu czarterowym. Z oferty biur podróży skorzystało w okresie od stycznia do końca czerwca ponad 17 proc. pasażerów więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Wśród podróżnych wrocławskiego lotniska największą popularnością cieszą się w tym roku kurorty na Riwierze Tureckiej i Riwierze Egejskiej, greckie wyspy, a także Hiszpania i Bułgaria. Ofertę uzupełniają Egipt, Tunezja, Włochy (Sycylia), Albania czy Madera, portugalska „wyspa wiecznej wiosny” na Atlantyku. Tegoroczną nowością jest Algarve, najbardziej słoneczny region kontynentalnej Portugalii.Lotnisko nie przedstawiło dokładnych danych dotyczących szóstego miesiąca br. Z wyliczeń Pasazer.com wynika jednak, że w tym czasie z usług portu skorzystało ok. 365 tys. podróżnych, co przełożyło się na wspomniany, ponad 3-proc. wzrost.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_44bca 2019-07-14 21:03   
gość_44bca - Profil gość_44bca
365 767 pasażerów.
gość_b42ee 2019-07-11 10:06   
gość_b42ee - Profil gość_b42ee
Podobno ptaszki cwierkaja, ze AF lub KLM wycofa sie z Wrocławia. I nie wykluczone, ze jedna z linii zmieni lotnisko?
gość_74043 2019-07-11 07:57   
gość_74043 - Profil gość_74043
Mówiłam, ze Wrocław przereklamowany!!! Idziemy w kierunku Poznania. Z tym ze Poznań zacznie się rozwijać a Wrocław zwijać. I nie ma co się oszukiwać. hahahahaha
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama