×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Światowe tournée embraera E195-E2


Najnowszy samolot produkcji brazylijskiego embraera, E195-E2 Profit Hunter rozpoczyna światowe tournee. Zgodnie z tradycją producenta swoją trasę marketingową samolot rozpoczął w Chinach lądując w poniedziałek (8.07) w Xiamen. Dalsze etapy zostaną dopiero podane do wiadomości.


Pokazy E195-E2 zaprezentowanego po raz pierwszy w marcu 2017 roku. z pewnością odbędą się nie tylko w Chinach, ale też w całej Azji i rejonie Pacyfiku, Afryce, Europie i USA. Całe tournée samolotu potrwa przynajmniej cały lipiec i sierpień. Uwagę zwraca malowanie maszyny nazwane TechLion i przedstawiające oblicze lwa złożone z elementów przypominających ścieżki układów elektronicznych. Embraer wybrał Chiny jako miejsce rozpoczęcia trasy pokazowej E195-E2 ze względu na ogromny wzrost liczby pasażerów w tym kraju w ostatnim czasie. Według producenta, rosnący popyt na podróże lotnicze pomiędzy mniejszymi miastami Chin stworzy ogromny potencjał rynkowy dla samolotów o pojemności do 150 miejsc.


- Cieszymy się, że właśnie w Chinach możemy rozpocząć globalne tournee i pokazy E195-E2, największego samolotu kiedykolwiek opracowanego przez Embraera - powiedział John Slattery, prezes i dyrektor generalny Embraer Commercial Aviation. - Linie lotnicze pokochają wyjątkową oszczędność i wydajność E2, większą elastyczność operacyjną i niezrównany komfort pasażerów. E195-E2, jako najbardziej wydajnym odrzutowcem wąskokadłubowym na rynku, jest idealnym samolotem do rozwoju regionalnego biznesu i uzupełnienia istniejących flot zarówno niskokosztowych jak i zwykłych linii lotniczych.


Tego typu światowe trasy pokazowe nie są dla Embraera nowością. W ubiegłym roku producent pokazywał na całym świecie model E190-E2 w malowaniu ukazującym rekina. Tamten samolot został po raz pierwszy przed swoim torunée pokazany podczas Air Show w Farnborough, zaś E195-E2 zaprezentowano w tym roku w Paryżu na Paris Air Show. Trasa E190 przebiegała przez 39 krajów i 68 lotnisk na trasie o długości 125 tys. mil. Samolot, podobnie jak teraz E195-E2, rozpoczął swoją podróż w Chinach, latając tam do 11 miast w ciągu 20 dni. Następnie odbył wycieczkę po Afryce, gdzie lądował w Algierze, Maroku, Kenii, Mauritiusie, RPA i Ghanie. Następnie odwiedził wiele miast w USA i ostatecznie 15 lotnisk w Europie.


Embraer chciał pokazać możliwości E190-E2 na trasie, celowo odwiedzając niektóre z najtrudniejszych lotnisk na świecie. Należał do nich bardzo krótki pas startowy na lotnisku London City Airport, ale także położone na dużych wysokościach porty w Tybecie i Nepalu oraz bardzo odległe od innych lądów miejsca jak na przykład Kiribati w Mikronezji. Air Kiribati zamówiło zresztą te maszynyE190-E2 prezentowany był także w Warszawie. W przypadku najnowszego E195-E2 producent z pewnością będzie chciał również zaprezentować maszynę w krańcowo trudnych warunkach. Spodziewane jest lądowanie samolotu właśnie na londyńskim lotnisku City, a także z pewnością w wielu miastach Afryki.


Embraer uważa, że ​​jego nowy samolot będzie dla operatorów idealnym wyborem szczególnie tam, gdzie bieżące koszty utrzymania floty są problemem i należy je minimalizować. Samolot został zaprojektowany tak, aby okres pomiędzy podstawowymi przeglądami wynosił 10 tys. godzin lotu. Jest to najdłuższy resurs pośród wąskokadłubowych odrzutowców. Jest to idealne rozwiązanie eksploatacyjne nie tylko dla krajów rozwijających się w Afryce, ale również wielu innych rynków. E195-E2 może pomieścić do 146 pasażerów w układzie pojedynczej klasy lub 120 w dwóch klasach i jest idealną maszyną na średnie i krótkie trasy. Dla linii lotniczych szukających samolotu wykonującego proste rotacje między dwoma punktami jest to wydajna maszyna mogąca śmiało konkurować z większymi airbusem A320 i boeingiem 737.


Po uzyskaniu w kwietniu certyfikatu od trzech głównych organów regulacyjnych (FAA, EASA i ANAC) samolot jest gotowy do pracy. Pierwszym klientem, który wprowadzi E195-E2 na rynek komercyjnych przewozów są brazylijskie linie Azul Linhas Aereas Brasilierias, które zamówiły 51 maszyn, i które mają otrzymać pierwszy egzemplarz typu w drugiej połowie tego roku. W Europie jako pierwsze najnowszego embraera odbiorą hiszpańskie linie lotnicze Binter.

fot. mat. prasowe Embraer

gość_84e4a - Profil
gość_84e4a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie