×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Recenzja: Plaza Premium Lounge w Phnom Penh


Plaza Premium Lounge na lotnisku w Phnom Penh zapewnia doskonałe warunki do relaksu przed odlotem.


Salon wyróżnia się przyjemnym i nowoczesnym wystrojem wnętrz, solidnym bufetem oraz szerokim, jak na stosunkowo niewielkie lotnisko w stolicy Kambodży, wachlarzem udogodnień dla gości obejmujących m.in. salon spa i dostęp do kabin prysznicowych. Lounge jest częścią grupy Plaza Premium, która prowadzi poczekalnie biznesowe na ponad 30 lotniskach w Azji, Europie i obu Amerykach. 

Plaza Premium Lounge to jedna z dwóch poczekalni funkcjonujących w strefie odlotów międzynarodowych na lotnisku w Phnom Penh. Druga z nich, znacznie mniejsza, jest prowadzona przez Bangkok Airways. Terminal, który niedawno przeszedł modernizację i rozbudowę, zapewnia obecnie obsługę i komfort na wysokim poziomie. Salon znajduje się na antresoli ponad halą odlotów. Aby do niego dotrzeć należy po przejściu kontroli bezpieczeństwa skręcić w prawo i kierować się dostępnymi w terminalu oznaczeniami. Do wejścia można dostać się ruchomymi schodami lub windą. Poczekalnia jest czynna codziennie od godz. 5 do godz. 1 kolejnego dnia. 


Z udogodnień Plaza Premium Lounge mogą korzystać pasażerowie większości linii oferujących loty ze stolicy Kambodży podróżujący w klasie biznes oraz - w zależności od polityki danego przewoźnika - posiadający odpowiednie karty statusowe w programach lojalnościowych. Do poczekalni można wejść także przy użyciu jednej z uniwersalnych kart, takich jak Priority Pass, Diners Club, Lounge Club, DragonPass i innych. Należy pamiętać, że wizyta odbywa się wówczas na zasadach określonych przez wystawcę danej karty, a więc może być bezpłatna lub odpłatna, dawać możliwość zaproszenia określonej liczby gości, wiązać się z czasowym limitem pobytu itp. Salon sprzedaje także jednorazowe wejścia w cenie od 39 USD od osoby. Opłatę można wnieść w recepcji lub z wyprzedzeniem na stronie operatoraPoczekalnia już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie jasnej i przestronnej. Po rejestracji wizyty w recepcji trafiamy do ogromnego pomieszczenia podzielonego wizualnie ściankami na mniejsze sektory. Do dyspozycji gości jest tutaj mnóstwo zarówno klasycznych foteli, jak i zapewniających więcej prywatności zabudowanych kapsuł. Nie brakuje także stolików z krzesłami oraz większych stołów, przy których może zmieścić się grupa podróżujących razem znajomych. Pomyślano przy tym o praktycznych aspektach: przy niemal każdym miejscy dostępne jest gniazdko elektryczne wraz z portem USB, a w całej poczekalni działa darmowy internet bezprzewodowy. 

Wystrój salonu jest nowoczesny - został zaprojektowany przez znanego architekta architekta wnętrz z Hong Kongu Kinney Chana. Uwagę zwracają nie tylko designerskie meble i lampy, ale także różne detale dekoracyjne, wśród których wyróżnia się bogata kolekcja archiwalnych zdjęć Phnom Penh. Przytulnego charakteru pomieszczeniu nadają położone w wielu miejscach drewniane podłogi. 
W środkowej części Premium Plaza Lounge zlokalizowany jest bar, przy którym można bezpłatnie zamówić koktajle alkoholowe lub wino, a także herbatę lub przygotowywaną przez baristę w wybrany sposób kawę. W poczekalni wyodrębniono także osobną strefę jadalną z samoobsługowym bufetem. Oferta kulinarna jest zróżnicowana i w pełni wystarczająca do zjedzenia obfitego posiłku. W menu dominują, co zrozumiałe, dania inspirowane kuchnią azjatycką, ale nie brakuje także pozycji bardziej uniwersalnych. W godzinach porannych można m.in. poprosić o przygotowanie omletu z wybranymi przez siebie dodatkami, skosztować dim sumów, samodzielnie skomponowanej sałatki czy przygotowywanych przy stanowisku live-cooking makaronów. Dostępne są ponadto kanapki, świeże owoce oraz różne ciasta. Bogaty jest wybór pieczywa, a także różnych przekąsek i dodatków. 
Osoby planujące odpocząć przed podróżą mogą skorzystać z kilku osobnych sal relaksacyjnych, w których ustawiono komfortowe fotele-leżanki. Na terenie salonu działa ponadto salon spa oferujący odpłatnie zabiegi i masaże. Ceny jego usług są umiarkowane - przykładowo 15-minutowy masaż stóp lub szyi i karku kosztuje 13 USD. W trakcie wizyty można również odświeżyć się w jednej z dwóch w pełni wyposażonych kabin prysznicowych. Plaza Premium Lounge w Phnom Penh sprawia bardzo dobre wrażenie. Poczekalnia jest przestronna i dzięki temu nawet w godzinach szczytu niemal nie odczuwa się w niej obecności innych pasażerów. Nowoczesny design i funkcjonalne wyposażenie zapewniają idealne warunki do odpoczynku lub pracy przed odlotem. Na miejscu dostępny jest samoobsługowy bufet z niezłą ofertą dań i przekąsek, a także bar serwujący napoje alkoholowe. Ogromną zaletą jest możliwość zamówienia doskonałej kawy przygotowywanej przez baristę. Ofertę salonu uzupełnia odpłatny salon spa, w którym można za rozsądne pieniądze poddać się wybranym zabiegom. 

Fot. M. Stusgość_27b4c - Profil
gość_27b4c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie