Virgin Atlantic: A350-1000XWB na trasie Londyn - Nowy Jork już po wakacjach

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
08 lipca 2019 11:00
W piątek (5.07) w systemie rezerwacyjnym linii Virgin Atlantic pojawiła się możliwość zakupu biletów na najnowszą pozycję w ofercie przewoźnika - połączenie z londyńskiego Heathrow do nowojorskiego JFK na pokłądzie airbusa A350-1000XWB. Pierwszy lot ma się odbyć 10 września br.
Reklama
A350 Virgin Atlantic zadebiutuje na transoceanicznej trasie wykonując popołudniowy lot VS153 z Londynu do Nowego Jorku. Powrót będzie odbywał się nocą jako lot VS138. Od 25 września ulegną zmianie kody na VS137/VS138. Początkowo airbus A350 będzie przewozić pasażerów przez sześć dni w tygodniu, ale wraz z rozwojem floty i dołączaniem do niej kolejnych egzemplarzy tego typu połączenie to będzie obsługiwane codziennie, a A350 wejdzie też na inne trasy z oferty Virgin Atlantic.


Pasażerowie będą mieli okazję podróżować nowymi samolotami oferującymi najnowszy układ foteli w tzw. Upper Class, czyli klasie kabiny będącej połączeniem klasy pierwszej i biznesowej. Klasa ta porzuca w nowym wydaniu dotychczasowy układ przypominający tzw. jodełkę ze skośnie ustawionymi fotelami na rzecz klasycznego ułożenia ich niemal w pełni przodem do kierunku lotu. Każdy z 44 foteli w Upper Class można rozłożyć na płasko i zmienić w łóżko o długości 208 cm. Dzieje się to automatycznie za pośrednictwem elektrycznego sterowania pozycją fotela i nie wymaga wstawania z niego.


Dodatkowo Virgin planuje zaoferować pasażerom możliwości zamówienia przed lotem wygodnej piżamy, która występuje w wariancie z długimi lub krótkimi spodniami oraz z t-shirtem lub bluzką z długim rękawem. Co ciekawe i jednocześnie odbiegające od standardów najbardziej ekskluzywnych klas w liniach takich jak Qatar Airways, Delta Air Lines, China Eastern czy British Airways, drzwi do przedziałów w Upper Class nie zamykają się do końca, a można je zasunąć tylko do połowy. Przewoźnik tłumaczy, że ma to na celu zapewnienie możliwości utrzymania kontaktu pomiędzy pasażerami i personelem pokładowym.

Dodatkową zmianą we wnętrzu A350 będzie zastąpienie baru z miejscami stojącymi na salonik o nazwie The Loft. Odnowiona przestrzeń wspólna zapewni pięć wygodnych, tapicerowanych miejsc siedzących, a także trzy stojące. W The Loft dostępne będą przekąski i napoje, a także trzydziestodwucalowy telewizor pozwalający na transmisję dźwięku do bezprzewodowych słuchawek bluetooth. Airbus A350 linii Virgin Atlantic będzie oferował też miejsca klasie premium i nieco ciaśniej rozmieszczone w ekonomicznej.

klasa premium

klasa ekonomiczna

fot. mat. prasowe Virgin Atlantic

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N