×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar Airways poleci na Langkawi


Katarski przewoźnik ogłosił, że od października 2019 r. obsługiwać będzie połączenie pomiędzy Dohą a Langkawi - malezyjską wyspą położoną na zachodnim wybrzeżu, tuż przy granicy z Tajlandią.


Loty pomiędzy lotniskiem Hamad w Katarze a portem lotniczym Langkawi będą odbywać się z międzylądowaniem na wyspie Penang - także należącej do Malezji. Połączenia rozpoczną się 15 października br. i początkowo będą obsługiwane cztery razy w tygodniu - we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Jednak już od 1 listopada dodany zostanie lot w piątki. Rotacja obsługiwana będzie przez boeinga 787-8.
Katarski przewoźnik obecnie wykonuje już bezpośrednie loty do portu lotniczego Penang z częstotliwością czterech połączeń w tygodniu - na tej trasie latają airbusy A330-200. Od października zwiększy się więc oferowanie na Penang, a rotacja zostanie wydłużona o 40-minutowy lot na Langkawi.


- Samoloty Qatar Airways wyruszą z Doha o 2 rano czasu lokalnego i przybędą do Langkawi o 17:05, a wyspę opuszczą o 19:00. Jest to bardzo dogodny rozkład dla turystów, którzy licznie odwiedzają tę rajską wyspę. Dzięki połączeniu Langkawi ze światem nie będzie już konieczne podróżowanie do tego niezwykłego miejsca koniecznie z przesiadką w Kuala Lumpur - powiedział Dato' Muzammil Mohamad, manager Qatar Airways na Malezję i Brunei.

Jak przekonuje przewoźnik, wyniki sprzedaży są obiecujące. Możliwe, że w kolejnym sezonie podróży do Azji Południowo-Wschodniej rotacja odbywać będzie się codziennie. 


Langkawi jest jedną z największych malezyjskich wysp. Ma niemal 500 km kwadratowych powierzchni i stanowi jedną wielką strefę bezcłową. Zamieszkuje ją ok. 70 tys. mieszkańców i jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów - obecnie głównie azjatyckich i australijskich. Także sami Malezyjczycy lubią spędzać tu wolne weekendy.

Międzynarodowy port lotniczy położony na wyspie obsłużył w 2018 r. 2,74 mln pasażerów. Poza kierunkami krajowymi można stąd polecieć także do Singapuru czy Chin. Loty do Kuala Lumpur odbywają się nawet do 20 razy dziennie.

Fot.: Piotr Bożyk, Wikimedia Commonsgość_d24e8 - Profil
gość_d24e8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie