Qatar Airways poleci na Langkawi

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
9 lipca 2019 10:05
Katarski przewoźnik ogłosił, że od października 2019 r. obsługiwać będzie połączenie pomiędzy Dohą a Langkawi - malezyjską wyspą położoną na zachodnim wybrzeżu, tuż przy granicy z Tajlandią.
Reklama
Loty pomiędzy lotniskiem Hamad w Katarze a portem lotniczym Langkawi będą odbywać się z międzylądowaniem na wyspie Penang - także należącej do Malezji. Połączenia rozpoczną się 15 października br. i początkowo będą obsługiwane cztery razy w tygodniu - we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Jednak już od 1 listopada dodany zostanie lot w piątki. Rotacja obsługiwana będzie przez boeinga 787-8.
Katarski przewoźnik obecnie wykonuje już bezpośrednie loty do portu lotniczego Penang z częstotliwością czterech połączeń w tygodniu - na tej trasie latają airbusy A330-200. Od października zwiększy się więc oferowanie na Penang, a rotacja zostanie wydłużona o 40-minutowy lot na Langkawi.


- Samoloty Qatar Airways wyruszą z Doha o 2 rano czasu lokalnego i przybędą do Langkawi o 17:05, a wyspę opuszczą o 19:00. Jest to bardzo dogodny rozkład dla turystów, którzy licznie odwiedzają tę rajską wyspę. Dzięki połączeniu Langkawi ze światem nie będzie już konieczne podróżowanie do tego niezwykłego miejsca koniecznie z przesiadką w Kuala Lumpur - powiedział Dato' Muzammil Mohamad, manager Qatar Airways na Malezję i Brunei.

Jak przekonuje przewoźnik, wyniki sprzedaży są obiecujące. Możliwe, że w kolejnym sezonie podróży do Azji Południowo-Wschodniej rotacja odbywać będzie się codziennie.


Langkawi jest jedną z największych malezyjskich wysp. Ma niemal 500 km kwadratowych powierzchni i stanowi jedną wielką strefę bezcłową. Zamieszkuje ją ok. 70 tys. mieszkańców i jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów - obecnie głównie azjatyckich i australijskich. Także sami Malezyjczycy lubią spędzać tu wolne weekendy.

Międzynarodowy port lotniczy położony na wyspie obsłużył w 2018 r. 2,74 mln pasażerów. Poza kierunkami krajowymi można stąd polecieć także do Singapuru czy Chin. Loty do Kuala Lumpur odbywają się nawet do 20 razy dziennie.

Fot.: Piotr Bożyk, Wikimedia Commons

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy