SCAT Airlines otwierają połączenie do Tokio-Narita

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
08 lipca 2019 09:51
Począwszy od soboty (6.07) Kazachstan i Japonia otrzymają bezpośrednie połączenia pomiędzy swoimi stolicami tych krajów. O bezpośrednie loty starało się Ministerstwo Przemysłu i Rozwoju Infrastruktury Kazachstanu.
Reklama

Loty pomiędzy Nursułtanem i Tokio obsługiwane będą przez kazachskie linie lotnicze SCAT raz w tygodniu w każdą sobotę. Przewoźnik podkreśla, że możliwe jest zwiększenie częstotliwości lotów do kilku razy w tygodniu.

Samolot startować będzie z portu lotniczego Nursułtan o godz. 22:00, a do Japonii dotrze o 8:30 w niedzielę. W drogę powrotną maszyna wyruszać ma o 10:00 by dotrzeć do Nur-Sułtan o 15:30 lokalnego czasu. Rotacja będzie obsługiwana boeingami 757 zabierającymi na pokład 200 lub 235 osób - w zależności od konfiguracji.

- Uruchomienie bezpośrednich lotów jest dla obu krajów bardzo korzystne pod względem gospodarczym. Zgodnie z najnowszymi badaniami, dodatkowe dochody budżetu Kazachstanu z samego tylko pobytu tranzytowego zagranicznych pasażerów mogą wzrosnąć do 40 mln dolarów rocznie - powiedział Talgat Lastaev, przewodniczący Komitetu Lotnictwa Cywilnego Kazachstanu.

Nie jest to pierwsze nowe połączenie międzynarodowe otworzone w ostatnim czasie przez SCAT Airlines. Od początku roku przewoźnik rozpoczął loty międzynarodowe z Nursułtan do Ułan Bator oraz do Pragi, a także połączenie z Ałmatów do Baku.

Warto przypomnieć, że w marcu br. Astana, na mocy decyzji kazachskiego parlamentu, zmieniła nazwę na Nursułtan. Do stolicy Kazachstanu możemy obecnie podróżować cztery razy w tygodniu na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Fot.: materiały prasowe
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama