×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe połączenia Korean Air do Chin i Filipin


W odpowiedzi na rosnący popyt na chińskim rynku Korean Air ogłosił planu uruchomienia jeszcze w tym roku połączeń z Seulu-Incheon do Nanjing, Hangzhou i Zhangjiajie. Zezwolenie na loty na tych trasach koreańskie linie uzyskały już w marcu.


Zgoda Chin na wykonywanie nowych operacji lotniczych przez koreańskiego przewoźnika nie było proste ponieważ od 2014 roku pomiędzy oboma tymi krajami dochodziło do napięć z powodu umieszczenia w Korei Południowej obronnego systemu radarowo-rakietowego THAAD (Terminal High Altitude Area Defense). Okoliczności te spowodowały, że Pekin ograniczył prawa przewoźników koreańskich.

Koreański przewoźnik nie podał jeszcze do wiadomości dat rozpoczęcia operacji na nowych trasach, ani informacji o planowanych do ich obsługi maszynach. W ramach zaspokajania popytu na loty do Chin Korean Air planuje też zwiększenie od października częstotliwości lotów do Pekinu z 14 do 18 połączeń tygodniowo. 


Kolejna nowość w ofercie Korean Air to również krok w stronę zyskania na ruchu turystycznym, czyli codzienne loty z Incheon do Clark na Filipinach, które rozpoczną się od końca października. Obecnie do Clark latają już codziennie linie Asiana Airlines, a także niskokosztowe Jeju Air i Jin Air.

Z kolei z powodu słabego zainteresowania połączeniem do Nadi na Fidżi koreański przewoźnik zaplanował jego zawieszenie, również od października. Obecnie Korean Air lata na tej trasie trzy razy tygodniowo i jest to jedyne połączenie lotnicze z Fidżi do Korei Południowej.

fot. mat. prasowegość_c0e23 - Profil
gość_c0e23
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie