Emirates poleciał do Porto. Możliwe codzienne loty

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
4 lipca 2019 09:36
We wtorek (2.07) dubajski Emirates zainaugurował zapowiadane wcześniej loty do Porto w Portugalii. Jest to jeden z nielicznych nowych kierunków przewoźnika otwarty w ostatnim czasie.
Reklama
Obecnie połączenie obsługiwane jest cztery razy w tygodniu przy pomocy boeinga 777-200. Jednak już w dniu inauguracji pojawiły się zapowiedzi, że Emirates może wzmocnić swoją obecność w Porto i obsługiwać codzienne loty do Dubaju. Pierwszy lot przybył na lotnisko w Porto, po ośmiogodzinnej podróży z 100 proc. obłożeniem.


Przedstawiciele portugalskiego lotniska liczą, że nowe połączenie przyciągnie podróżnych przede wszystkim z takich krajów jak Tajwan, Chiny, Japonia czy Australii.

Uwagę zwraca się także na aspekt biznesowy połączenia - w Lizbonie, gdzie Emirates jest obecny od siedmiu lat, przetransportowano w tym czasie do Dubaju ponad 14 tys. ton ładunku.

Porto to drugi, po Lizbonie, port lotniczy w Portugalii. Lotnisko w ciągu pięciu lat niemal podwoiło liczbę pasażerów - z 6,3 mln w 2013 r. do 11,9 mln w 2018 r., głównie dzięki rozwojowi linii niskokosztowych easyJet oraz Ryanair, które w Porto mają swoje bazy operacyjne.

Portugalskie miasto prezentowaliśmy w jednym z naszych artykułów w serii "5 zdjęć z".

Fot.: materiały prasowe, Jakub Bujnik

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy