×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates poleciał do Porto. Możliwe codzienne loty


We wtorek (2.07) dubajski Emirates zainaugurował zapowiadane wcześniej loty do Porto w Portugalii. Jest to jeden z nielicznych nowych kierunków przewoźnika otwarty w ostatnim czasie.


Obecnie połączenie obsługiwane jest cztery razy w tygodniu przy pomocy boeinga 777-200. Jednak już w dniu inauguracji pojawiły się zapowiedzi, że Emirates może wzmocnić swoją obecność w Porto i obsługiwać codzienne loty do Dubaju. Pierwszy lot przybył na lotnisko w Porto, po ośmiogodzinnej podróży z 100 proc. obłożeniem.


Przedstawiciele portugalskiego lotniska liczą, że nowe połączenie przyciągnie podróżnych przede wszystkim z takich krajów jak Tajwan, Chiny, Japonia czy Australii. 

Uwagę zwraca się także na aspekt biznesowy połączenia - w Lizbonie, gdzie Emirates jest obecny od siedmiu lat, przetransportowano w tym czasie do Dubaju ponad 14 tys. ton ładunku.

Porto to drugi, po Lizbonie, port lotniczy w Portugalii.  Lotnisko w ciągu pięciu lat niemal podwoiło liczbę pasażerów - z 6,3 mln w 2013 r. do 11,9 mln w 2018 r., głównie dzięki rozwojowi linii niskokosztowych easyJet oraz Ryanair, które w Porto mają swoje bazy operacyjne.

Portugalskie miasto prezentowaliśmy w jednym z naszych artykułów w serii "5 zdjęć z".

Fot.: materiały prasowe, Jakub Bujnikgość_8ff27 - Profil
gość_8ff27
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie