Jin Air jednak nie poleci z Seulu do Belgradu

3 lipca 2019 10:42
Południowokoreański przewoźnik Jin Air odwołał plany uruchomienia trasy z Seulu do stolicy Serbii w 2020 r., nieco ponad rok po ogłoszeniu zamiaru połączenia tych dwóch miast - donosi portal EX-YU Aviation.
Reklama
W oświadczeniu dla EX-YU Aviation, rzecznik linii lotniczych Jin Air powiedział, że obecnie nie planuje uruchomienia lotów do Belgradu. Wcześniej, podczas konferencji prasowej w Seulu, prezes przewoźnika, Jung-ho Choi stwierdził, że połączenia do Bukaresztu i Belgradu zostaną uruchomione w 2020 roku.

- W 2020 roku Jin Air planuje obsługiwać 52 trasy krajowe i międzynarodowe. W szczególności planuje się wprowadzenie Bukaresztu i Belgradu w 2020 r. - powiedział wtedy Choi.

Jin Air to budżetowa linia lotnicza, która w grudniu 2015 r. rozpoczęła działalność na długich trasach, jest spółką zależną Hanjin, spółki holdingowej, która zarządza również państwowym przewoźnikiem narodowym Korean Air. To jedyna koreańska linia niskokosztowa wykorzystująca samoloty szerokokadłubowe, w jej flocie znajdują się cztery boeingi 777-200ER. Jin Air wykorzystuje je w ramach swojej sieci połączeń średnio- i długodystansowych, do której należą Honolulu, Cairns w Australii oraz Kota Kinabalu w Malezji.


- Jest zainteresowanie obu stron ustaleniem regularnych lotów między Koreą a Serbią i podejmiemy się przeprowadzenia badania w celu ustalenia, czy istnieje wystarczający popyt. Warunkiem wstępnym dla tych lotów jest umowa o komunikacji lotniczej, która została zawarta z Serbią w 2016 roku. Będę również pomagał w zacieśnianiu współpracy między przewoźnikami lotniczymi z Serbii i Korei - powiedział wcześniej Suh Hoon-Taik, wiceminister lotnictwa cywilnego w rządzie Korei Południowej

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy bieżącego roku do Serbii przyleciało zaledwie 1 668 Koreańczyków, co stanowi spadek o 21 proc. w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym. Ogółem w 2018 r. do Serbii przyleciało 5 114 obywateli koreańskich.

Serbska minister budownictwa, transportu i infrastruktury, Zorana Mihajlović, powiedziała ostatnio, że istnieje potencjał dla lotów bez międzylądowań między tymi dwoma krajami. Na mocy nowej umowy o komunikacji lotniczej między Serbią a Koreą Południową, która zastąpiła umowę z 1980 r., zarówno serbscy, jak i południowokoreańscy przewoźnicy mają prawo do wykonywania do trzech lotów tygodniowo pomiędzy tymi dwoma krajami.

fot. Piotr Bożyk, mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy