Norwegian zainaugurował połączenie z Nowego Jorku do Aten

3 lipca 2019 11:30
1 komentarz
Niskokosztowe linie lotnicze Norwegian uruchomiły wczoraj (2.07) najnowsze połączenie w swojej ofercie - samolot norweskiego przewoźnika odbył pierwszy lot na trasie z Nowego Jorku do Aten. Połączenie będzie utrzymywane do 26 października z częstotliwością czterech operacji tygodniowo.
Reklama
O planach Norwegiana co do uruchomienia trasy z nowojorskiego lotniska im. Kennedy'ego do stolicy Grecji informowaliśmy w połowie lutego. Nowe połączenie w siatce norweskiego przewoźnika konkuruje bezpośrednio z ofertą linii takich jak Emirates, Delta czy United, wszystkie łączą Nowy Jork z Atenami. Poza zwiększeniem konkurencji, uruchomienie tego połączenia spowodowało, że Norwegian jest na pierwszym miejscu wśród zagranicznych przewoźników lotniczych operujących z Nowym Jorku pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. Tytuł ten norweskie linie odebrały liniom Air Canada. W okresie rocznym od lutego 2018 roku Norwegian przewiózł na trasach z/do Nowym Jorku ponad 2 miliony pasażerów. Odkąd przewoźnik rozpoczął działalność na tym rynku w 2013 roku i do końca 2018 roku z Nowego Jorku i New Jersey przewiózł ponad 4,6 mln osób.


- Cieszymy się, że możemy zaoferować pasażerom nasz wielokrotnie nagradzany poziom usług, ekologiczny samolot i niedrogie bilety na trasie do Grecji w najgorętszym sezonie turystycznym w Stanach Zjednoczonych - powiedział Matthew Wood, starszy wiceprezes ds. nowych rynków i połączeń dalekodystansowych w Norwegianie. - Odkąd zapowiedzieliśmy uruchomienie połączenia w lutym, zainteresowanie klientów, zarówno tych amerykańskich jak i greckich jest coraz większe - dodał.

Uruchomienie nowej trasy potwierdza, że Norwegian planuje utrzymać pozycję lidera na tamtejszym rynku.


- Witamy Norwegów w Grecji i oczekujemy, że ich nowe połączenie przyczyni się do wzrostu liczby turystów podróżujących do naszego kraju - powiedziała Elena Kountoura, minister turystyki Republiki Greckiej.

Kountoura zauważyła, że ​nowa trasa Norwegiana jest odpowiedzią na wezwanie przewoźników lotniczych do poprawy dostępności komunikacyjnej na trasach z Grecji do USA i wyraziła wdzięczność za dostrzeżenie przez norweskiego przewoźnika tego zapotrzebowania.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_be27f 2019-07-04 06:49   
gość_be27f - Profil gość_be27f
Przy okazji Norwegian wraca do Szczecina
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy