Airbus przestanie podawać ceny katalogowe

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
03 lipca 2019 08:04
Nowy dyrektor handlowy Airbusa, Christian Scherer, zrezygnował z utrzymywanej od dawna polityki publikowania cen katalogowych swoich samolotów ze względu na ich relatywną nieistotność dla rzeczywistych wartości transakcji.
Reklama

Europejski producent, podobnie jak jego amerykański odpowiednik Boeing, tradycyjnie co roku podawał przedział cenowy dla każdego ze swoich samolotów. Chociaż Boeing opublikował swoje dane za 2019 r., Airbus zdecydował się tego nie robić.


Scherer, na ostatnim paryskim pokazie lotniczym, zapytany o ceny katalogowe odpowiedział, że są one stosunkowo bez znaczenia. Podczas gdy powszechnie uznaje się, że wartości wynegocjowane dla transakcji lotniczych są zawsze znacznie poniżej cen katalogowych, to ich publikacja umożliwia dokonanie podobnych porównań między produktami Airbusa i Boeinga.

Ceny katalogowe mają pewne znaczenie w negocjacjach dotyczących samolotów. Mogą one stanowić punkt odniesienia, na podstawie którego negocjowane są zniżki i były tradycyjnie stosowane w umowach kupna statków powietrznych do obliczania kaucji i zaplanowania płatności przed dostawą.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama