×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus przestanie podawać ceny katalogowe


Nowy dyrektor handlowy Airbusa, Christian Scherer, zrezygnował z utrzymywanej od dawna polityki publikowania cen katalogowych swoich samolotów ze względu na ich relatywną nieistotność dla rzeczywistych wartości transakcji.


Europejski producent, podobnie jak jego amerykański odpowiednik Boeing, tradycyjnie co roku podawał przedział cenowy dla każdego ze swoich samolotów. Chociaż Boeing opublikował swoje dane za 2019 r., Airbus zdecydował się tego nie robić.


Scherer, na ostatnim paryskim pokazie lotniczym, zapytany o ceny katalogowe odpowiedział, że są one stosunkowo bez znaczenia. Podczas gdy powszechnie uznaje się, że wartości wynegocjowane dla transakcji lotniczych są zawsze znacznie poniżej cen katalogowych, to ich publikacja umożliwia dokonanie podobnych porównań między produktami Airbusa i Boeinga. 

Ceny katalogowe mają pewne znaczenie w negocjacjach dotyczących samolotów. Mogą one stanowić punkt odniesienia, na podstawie którego negocjowane są zniżki i były tradycyjnie stosowane w umowach kupna statków powietrznych do obliczania kaucji i zaplanowania płatności przed dostawą.

fot. mat. prasowegość_16b9e - Profil
gość_16b9e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie