×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair poleci do Pekinu-Daxing


Finnair od 3 listopada br. uruchomi nowe połączenie z Helsinek do Pekinu-Daxing. Przewoźnik będzie oferował 10 lotów tygodniowo do stolicy Państwa Środka.


Pasażerowie na lotnisko Daxing będą mogli polecieć trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i niedziele. Finnair do obsługi tej trasy przeznaczy airbusy A330. 

Dzięki nowym lotom jesteśmy dumni, że możemy zaoferować jeszcze lepsze połączenia między Pekinem a naszymi 100 kierunkami w Europie. Naszym celem jest zrównoważony rozwój w Chinach, które są jednym z naszych najważniejszych rynków światowych. Nowy międzynarodowy port lotniczy Daxing w Pekinie jest kluczowym węzłem dla międzynarodowych podróży do i z Chin i będzie dobrze służyć naszym klientom. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i współpracę zarówno ze strony władz, jak i naszych partnerów przy otwieraniu nowych lotów do Daxing - powiedział Ole Orvér, dyrektor handlowy Finnair.


Terminal nowy portu lotniczego Daxing został zaprojektowany przez brytyjską architekt Zaha Hadid i udało się go zbudować w ciągu zaledwie pięciu lat. Jego otwarcie zaplanowano na wrzesień 2019 r. Lotnisko ma szansę stać się jednym z najbardziej ruchliwych portów lotniczych na świecie. 

Po ukończeniu budowy, port będzie mógł się poszczycić siedmioma pasami startowymi i obsłuży do 100 milionów pasażerów rocznie. Dzięki innowacyjnemu sześciokątnemu kształtowi żaden podróżujący nie będzie oddalony od najdalszej bramy lotniska o więcej niż osiem minut.

fot. mat. prasowegość_84e4a - Profil
gość_84e4a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie