×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ANA i JAL uziemiają wszystkie 787Dziś (16.01) ze względu na problemy z bateriami litowo-jonowymi linie All Nippon Airways uziemiły całą flotę Boeingów 787 Dreamliner (17). Podobny krok wykonały także linie Japan Airlines (JAL).

- Po awaryjnym lądowaniu i pojawiającymi się problemami z bateriami podjęliśmy decyzję o uziemieniu całej naszej floty Dreamlinerów. Wszystkie nasze rejsy wykonywane B787 zastąpią samoloty B777 - powiedział Ryosei Nomura, rzecznik linii ANA.Wczoraj (15.01) Boeing 787 linii ANA lądował awaryjnie na lotnisku Okayama w Japonii po tym jak pojawił się dym w kabinie oraz załoga zaobserwowała problem związany z bateriami.

- 129 pasażerów i ośmiu członków załogi opuściło pokład bezpiecznie na trapach ratunkowych - dodał Nomura.

Informacja o kolejnych problemach z 787 pojawia się tydzień po pożarze do którego doszło na pokładzie Dreamlinera linii Japan Airlines 787 na lotnisku w Bostonie.

Warto dodać, że 11 stycznia Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA), w związku z pojawiającymi się usterkami technicznymi Dreamlinerów, zarządziła kontrolę całego programu Boeinga 787.

Piotr Bożyk
Fot. Tony Rodgersgość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie