×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BGS szkoli swoich pracowników wirtualnie


Baltic Ground Services przenosi do wirtualnej rzeczywistości szkolenie pracowników obsługi naziemnej samolotów.


W przypadku takich regulowanych zadań, jak obsługa naziemna samolotów, gdzie szybkość i bezpieczeństwo są najważniejszymi priorytetami, wirtualna rzeczywistość (virtual reality. VR) sprawdza się jako doskonała technologia do szkolenia pracowników w niemal rzeczywistym środowisku. Podczas, gdy VR i wykorzystywanie symulatorów nie jest niczym innowacyjnym w szkoleniu pilotów, dla obsługi naziemnej to wciąż nowość. 

Baltic Ground Services (BGS) Group - firma zajmująca się obsługą naziemną samolotów i pasażerów, należąca do litewskiej Avia Solutions Group, która obecnie przenosi swoje szkolenia do środowiska wirtualnej rzeczywistości, planuje również oferowanie szkoleń opartych na VR jako dodatkowej usługi na rynku. - Szkolenia w wirtualnej rzeczywistości w obsłudze naziemnej są nowym trendem i jesteśmy jednym z pionierów, którzy je rozwijają - powiedział Konradas Dulka, szef działu rozwiązań informatycznych BGS Group. 


Wirtualna rzeczywistość staje się pomostem między teoretycznym nauczaniem a praktyką w terenie, co zwiększa szybkość i jakość treningu. Według Pauliusa Miezelisa, szefa działu szkoleń BGS, używając środowiska wirtualnej rzeczywistości, uczestnicy mogą powtarzać te same złożone zadania i sytuacje bez konieczności czekania na kolejną zmianę samolotu, dopóki nie będą całkowicie pewni, że mogą wykonać te operacje w rzeczywistości. - Zmniejsza to prawdopodobieństwo powstawania błędów. Istnieje również możliwość symulacji nadzwyczajnych i ekstremalnych sytuacji, wyeliminowania hałaśliwego środowiska na lotnisku, które przeszkadza uczestnikom szkolenia - dodaje Miezelis. 

BGS już stworzył moduły szkoleniowe VR dla inspekcji i tankowania samolotów. Do końca roku firma doda moduły dotyczące odladzania i zapobiegania oblodzeniu samolotów. - Dążymy do stworzenia nie tylko symulatora procedur, ale także zintegrowanego narzędzia analitycznego, które pozwoli monitorować wydajność szkolonej osoby - stwierdził Dulka. BGS przywiązuje dużą wagę do grafiki i efektów dźwiękowych, aby środowisko treningowe VR było angażujące i tworzyło niemal rzeczywiste wrażenie wykonywania prawdziwych czynności operacyjnych. 


BGS to międzynarodowa firma, która zajmuje się tankowaniem i zapewnia obsługę naziemną samolotów, w tym odprawę pasażerów, przewożenie bagażu, holowanie samolotów oraz inne usługi. BGS działa od 1998 r., obecnie obsługuje 50 tys. lotów i 8 mln pasażerów rocznie. BGS Polska jest jedynym prywatnym agentem handlingowym nad Wisłą i od 2010 r. prowadzi działalność na lotniskach w Warszawie, Krakowie i Katowicach. W razie potrzeby obsługuje również swoich klientów na lotnisku w Modlinie. Klientami BGS są m.in. Lufthansa, British Airways, Ukraine International Airlines i Iberia. gość_d24e8 - Profil
gość_d24e8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie