Nowy inwestor w Baltonie?

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
27 czerwca 2019 14:12
Operator sklepów lotniskowych Baltona jest bliska pozyskania nowego inwestora. W czerwcu właściciel firmy podpisał list intencyjny w tej sprawie.
Reklama

Jak informują wiadomoscihandlowe.pl firma Ashdod Holding posiadająca ponad 80 proc. akcji sieci sklepów Baltona podpisała list intencyjny z potencjalnym inwestorem. Wyraził on wstępne zainteresowanie możliwością dofinansowania spółki w postaci emisji obligacji, jak i nabycia istniejących akcji.

Hoding Ashdod należy do Flemingo International. W komunikacie władz Baltony czytamy: „spółka w dniu dzisiejszym podjęła decyzję o skupieniu swoich działań w ramach przeglądu opcji strategicznych na procesie potencjalnej emisji krótkoterminowych instrumentów dłużnych. Niezależnie od powyższych działań emitent pozostaje również w toku analizy opcji związanej z przeglądem potencjału oraz kierunków optymalnego wykorzystania aktywów operacyjnych".


O rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych przez akcjonariusza Baltona informowała pod koniec maja br. Wtedy w przedsiębiorstwie ruszyły wewnętrzne analizy mające na celu pozyskanie nowych inwestorów. Informacja o podpisaniu listu intencyjnego dotarła do Baltony w dniu 12 czerwca br. w związku z czym firma zawiesiła prace i działania związane z możliwością realizacji pozostałych opcji, ale nie oznacza, że nie będzie do nich powrotu w przyszłości. Na razie władze spółki nie podają więcej informacji na ten temat.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama