×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wiedeń: Rekord w pierwszych pięciu miesiącach 2019 roku


Międzynarodowy Port Lotniczy w Wiedniu (VIE) odnotował rekordową liczbę odprawionych pasażerów w pierwszych pięciu miesiącach 2019 roku. Władze lotniska przewidują dalszą poprawę wyniku w związku ze wzrostem ruchu generowanego szczególnie przez tanie linie lotnicze.


W stosunku rok do roku liczba pasażerów podróżujących przez wiedeńskie lotnisko wzrosła o 25 proc. do 11,7 mln. Główną przyczyną tego wzrostu jest ruch generowany przez przewoźników niskokosztowych, ale swój udział w tym wyniku mają także nowe połączenia dalekodystansowe. W 2018 roku wzrost liczby pasażerów linii niskokosztowych na wiedeńskim lotnisku był napędzany otwarciem w tym porcie baz przez Wizz Aira oraz Laudamotion i Level.


Jeśli chodzi o połączenia dalekodystansowe to od 18 czerwca br. w Wiedniu lądują trzy razy w tygodniu dreamlinery 787-8 China Southern Airlines latające na trasie Guangzhou - Urumczi - Wiedeń. Na początku tego roku codzienne połączenie z Wiednia do Tokio Hanedy uruchomiły także linii All Nippon Airways. Ponadto Air Canada oferuje codzienne loty na trasie Wiedeń - Toronto, a Austrian Airlines lata ze stolicy Austrii do Montrealu.

W ubiegłym roku do i z Wiednia podróżowało 27 milionów pasażerów. Lotnisko było regularnie obsługiwane przez 74 linie lotnicze oferujące połączenia do 205 portów lotniczych w 71 krajach.

fot. mat. prasowe
gość_a44c4 - Profil
gość_a44c4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie