×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus dostarczył klientom już 12 tys. samolotów


Airbus, europejski producent samolotów pasażerskich, świętuje dostarczenie do klienta dwunastotysięcznego samolotu w swojej pięćdziesięcioletniej historii. Maszyną tą jest zmontowany w zakładzie w kanadyjskim Mirabel A220-100, który trafił do floty Delta Air Lines.


Airbus A220, który dostarczono do Delta Air Lines to już 12. maszyna tego typu powiększająca flotę przewoźnika odkąd pierwszy taki samolot trafił do niej w październiku 2018 roku. Pierwsze operacje tym statkiem powietrznym linia rozpoczęła w lutym tego roku. Delta to pierwszy w USA operator A220, a także największy do tej pory klient Airbusa na ten typ samolotu. Przewoźnik posiada 90 potwierdzonych zamówień na te maszyny.


Tak jubileuszowa dostawa samolotu produkcji Airbusa do amerykańskiej linii lotniczej, ponadto wyprodukowanego w Kanadzie, podkreśla rosnącą obecność europejskiego producenta na rynku Ameryki Północnej. Airbus wziął program A220 pod swoje skrzydła w lipcu 2018, a już w styczniu tego roku w Mobile w Alabamie nastąpiło rozpoczęcie przygotowań do budowy drugiej linii montażowej tych samolotów. Pierwsze maszyny z tego zakładu mają dotrzeć do amerykańskich odbiorców już w przyszłym roku.


Airbus dostarczył swój pierwszy samolot, którym był A300B2 do Air France, w 1974 roku. Do 2010 roku, w ciągu 36 lat działalności Airbus przekazał do klientów 6 tys. samolotów. W ciągu kolejnych dziewięciu lat tempo produkcji i sprzedaży wzrosło na tyle, że producent podwoił tę liczbę i teraz może poszczycić się już dwunastoma tysiącami dostarczonych do odbiorców maszyn.

fot. mat. prasowe Airbusgość_d2116 - Profil
gość_d2116
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie