×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PAS 2019: Frontier dzięki A321XLR poleci do Europy?


Frontier Airlines będzie chciał dzięki A321XLR rozwinąć swoją siatkę połączeń. Wśród potencjalnych rynków docelowych przewoźnik wymienia Europę.


Przypomnijmy, że wczoraj (19.06) przewoźnicy należący do funduszu Indigo Partners podpisali list intencyjny ws. łącznie 50 airbusów A321XLR. Z deklaracji wynika, że najwięcej - 20 egzemplarzy - miałoby trafić do Wizz Aira, dwie sztuki mniej - do Frontier Airlines - natomiast 12 maszyn tego typu otrzymałyby chilijskie linie jetSMART.

Niskokosztowy przewoźnik z Denver mógłby wykorzystać samolot do uruchomienia lotów na Hawaje lub do nieco bardziej odległych rynków jak Europa i Ameryka Południowa mówił w stolicy Francji Barry Biffle, dyrektor generalny spółki.

Wszystko rozstrzygnie się w przeciągu najbliższych pięciu lat - to wtedy przewoźnik zdecyduje dokąd polecą pierwsze A321XLR. Przypomnijmy, że dostawy pierwszych maszyn tego typu zaplanowano na 2024 rok.

A321XLR pozwala nam latać od wybrzeża do wybrzeża w Stanach Zjednoczonych, pozwala nam bez problemu dotrzeć na Hawaje i oferuje ciekawy wachlarz możliwości jeśli chodzi o nowe połączenia zarówno do Europy jak i Ameryki Południowej. Przez najbliższe lata będziemy przyglądać się mocno sytuacji na rynku - mówi Biffle.Rynek transatlantycki jest powszechnie postrzegany jako duże wyzwanie dla ULCC. Pomimo tego przed paroma miesiącami swoje połączenia uruchomił kanadyjski WestJet, a JetBlue planuje, że w 2021 r. zainauguruje własne loty do Londynu.

Dużym wyzwaniem są również loty na Hawaje. Rynek przewozów na archipelag zdominowany jest przez Alaska Airlines, Hawaiian Airlines i trójkę głównych amerykańskich przewoźników, choć na początku tego roku pierwszy lot na tej trasie wykonały Southwest Airlines.

Denver-Hawaje to nie jest rynek tożsamy, z rynkiem Kalifornia-Hawaje, czy nawet Phoenix-Hawaje - powiedział Biffle zapytany, czy Frontier jest zainteresowany obsługą połączeń tego typu ze swojej bazy w Kolorado. - Popyt na Hawaje jest bezwzględnie największy na zachód od Gór Skalistych, a popyt na Karaiby na wschód od tego pasma górskiego - dodał.

Inny amerykański ultraniskokosztowy przewoźnik, Allegiant Air, uruchomił w 2012 roku loty na Hawaje, ale zrezygnował z nich po pięciu latach, powołując się na niewystarczający popyt.

fot. mat. prasowegość_d2116 - Profil
gość_d2116
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie