PAS 2019: Frontier dzięki A321XLR poleci do Europy?

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
20 czerwca 2019 11:00
1 komentarz
Frontier Airlines będzie chciał dzięki A321XLR rozwinąć swoją siatkę połączeń. Wśród potencjalnych rynków docelowych przewoźnik wymienia Europę.
Reklama
Przypomnijmy, że wczoraj (19.06) przewoźnicy należący do funduszu Indigo Partners podpisali list intencyjny ws. łącznie 50 airbusów A321XLR. Z deklaracji wynika, że najwięcej - 20 egzemplarzy - miałoby trafić do Wizz Aira, dwie sztuki mniej - do Frontier Airlines - natomiast 12 maszyn tego typu otrzymałyby chilijskie linie jetSMART.

Niskokosztowy przewoźnik z Denver mógłby wykorzystać samolot do uruchomienia lotów na Hawaje lub do nieco bardziej odległych rynków jak Europa i Ameryka Południowa mówił w stolicy Francji Barry Biffle, dyrektor generalny spółki.

Wszystko rozstrzygnie się w przeciągu najbliższych pięciu lat - to wtedy przewoźnik zdecyduje dokąd polecą pierwsze A321XLR. Przypomnijmy, że dostawy pierwszych maszyn tego typu zaplanowano na 2024 rok.

- A321XLR pozwala nam latać od wybrzeża do wybrzeża w Stanach Zjednoczonych, pozwala nam bez problemu dotrzeć na Hawaje i oferuje ciekawy wachlarz możliwości jeśli chodzi o nowe połączenia zarówno do Europy jak i Ameryki Południowej. Przez najbliższe lata będziemy przyglądać się mocno sytuacji na rynku - mówi Biffle.Rynek transatlantycki jest powszechnie postrzegany jako duże wyzwanie dla ULCC. Pomimo tego przed paroma miesiącami swoje połączenia uruchomił kanadyjski WestJet, a JetBlue planuje, że w 2021 r. zainauguruje własne loty do Londynu.

Dużym wyzwaniem są również loty na Hawaje. Rynek przewozów na archipelag zdominowany jest przez Alaska Airlines, Hawaiian Airlines i trójkę głównych amerykańskich przewoźników, choć na początku tego roku pierwszy lot na tej trasie wykonały Southwest Airlines.

- Denver-Hawaje to nie jest rynek tożsamy, z rynkiem Kalifornia-Hawaje, czy nawet Phoenix-Hawaje - powiedział Biffle zapytany, czy Frontier jest zainteresowany obsługą połączeń tego typu ze swojej bazy w Kolorado. - Popyt na Hawaje jest bezwzględnie największy na zachód od Gór Skalistych, a popyt na Karaiby na wschód od tego pasma górskiego - dodał.

Inny amerykański ultraniskokosztowy przewoźnik, Allegiant Air, uruchomił w 2012 roku loty na Hawaje, ale zrezygnował z nich po pięciu latach, powołując się na niewystarczający popyt.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

wroord 2019-06-20 14:49   
wroord - Profil wroord
Frontier kiedys byl super linia tv na pokladzie miekkie siedzenia z duzym odstepem, niezly serwis pokladowy. Niestety zmiana na LCC a ostatnio po polaczeniu ze Spirit na ULCC nie wyszla im na dobre siedzenia z plastiku obciagniete sztuczna skora na ktorych z trudem mozna wysiedziec 3 godziny, serwis wszystko platne i marnej jakosci. Tylko kamikadze chcieliby z nimi leciec 7/8 godzin do Europy.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy