×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PAS 2019: Qantas zamawia 36 A321XLR


Podczas trzeciego dnia targów Paris Air Show Qantas podpisał z Airbusem umowę na zakup 36 A321XLR.


Podobnie jak m.in. American, tak i Qantas zdecydował się dokonać zmian w dotychczasowym zamówieniu - w rezultacie zamiast 26 A320neo do spółki trafi 26 A321XLR. Ponadto Australijczycy zamówili 10 dodatkowych egzemplarzy najnowszego produktu Airbusa.

Pierwszy model XLR ma zostać dostarczony w 2024 roku, około dwa lat po tym jak Jetstar, niskokosztowy przewoźnik z grupy Qantas, odbierze pierwszego z 18 zamówionych A321LR.

Wiemy już, że A320 jest wspaniałym samolotem, a jego najnowszy wariant może latać dalej i efektywniej niż jakikolwiek inny wąskokadłubowiec dostępny na rynku - powiedział Alan Joyce, dyrektor generalny grupy Qantas.


Na chwilę obecną wszystkie eksploatowane w grupie A320 latają dla Jetstara i jego azjatyckich filii - tj. Jetstar Asia Airways, Jetstar Pacific oraz Jetstar Japan. Spółka-matka użytkuje natomiast 75 boeingów 737-800.

Joyce zasygnalizował, że A321XLR mogą także otrzymać charakterystycznego kangura na ogonie.

- Decyzję o tym które spółki należące do naszej grupy będą korzystać z tych samolotów podejmiemy później. Zarówno Qantas jak i Jetstar doskonale by na tym skorzystały - dodał Joyce. - Musimy zastanowić się również, czy zastąpią one starsze samoloty czy też zostaną wykorzystane do dalszego rozwoju. Wszystko będzie zależało od kondycji rynku.

Liczba zamówionych przez grupę samolotów z rodziny A320neo wzrosła do 109 - Australijczycy oczekują bowiem na dostawy 28 A321LR, 36 XLR i 45 A320neo.

fot. mat. prasowegość_d2116 - Profil
gość_d2116
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie