×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


United: A321XLR nie spełnia wszystkich naszych potrzeb


United Airlines przyglądają się możliwościom zastąpienia starzejących się boeingów 757 i 767. Przewoźnik informuje, że zaprezentowany w poniedziałek A321XLR nie jest postrzegany jako pełne rozwiązanie problemu.


XLR nie rozwiązuje kwestii wymiany [boeinga] 767 - powiedział jednoznaczne Gerry Laderman, dyrektor finansowy amerykańskiego przewoźnika na targach lotniczych w Paryżu.

A321XLR, którego Airbus zaprezentował na wystawie, będzie miał zasięg 4 700 mil morskich (8 704 km) i na pokład zabierze około 200 pasażerów w standardowej konfiguracji dwuklasowej. Samolot ma zużywać także 30 proc. mniej paliwa niż porównywalny wielkością i osiągami boeing 757.

Problemem dla United, jak i innych przewoźników amerykańskich, jest jednak to, że wielu z nich potrzebuje wymiany zarówno wąskokadłubowych 757 jak i szerokokadłubowych 767. Airbus twierdzi wprawdzie, że naturalnym następcą dla 757 jest wspomniany A321XLR, a dla 767 A330-800, ale ta deklaracja nie satysfakcjonuje przewoźnika z siedzibą w Willis Tower.


Powodem jest fakt, że do tej pory United nie miały żadnych doświadczeń zarówno z rodziną A320neo jak i rodziną A330neo. Inny z trójki wielkich gigantów na amerykańskim rynku - American - zadecydował że identyczny problem rozwiąże korzystając z oferty obu producentów - tym samym wybrał dreamlinery oraz A321neo - w wersji klasycznej i XLR. 

- Ludzie nie doceniają kosztów obsługi floty złożonej z wielu typów samolotów - dodał Laderman. - A to dla nas bardzo ważne.

Delta Air Lines i United mocno naciskały na Boeinga, aby ten przed uziemieniem Maxów w marcu zaprezentował szczegóły nowego samolotu średniej wielkości (NMA). Obaj przewoźnicy oczekują bowiem, że NMA będzie idealnym następcą dla obu wiekowych modeli: pomieści w zależności od wariantu 200-270 pasażerów i będzie w stanie pokonać dystans 4000-5000 nm, czyli przeszło 9 tys. km. 

Z uwagi na obecne problemy Boeinga, widmo wprowadzenia do floty modelu NMA zdaje się oddalać, choć przewoźnik z tej idei jeszcze nie zrezygnował. Niewykluczone, że firma zdecyduje się na 737 MAX i 787 - ponieważ i one pojawiają się w rozważaniach.

#AKTUALIZACJA 16:19 American zamawia A321XLR - dopisano informację 

fot. mat. prasowegość_16b9e - Profil
gość_16b9e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie