×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PAS 2019: Wizz Air zamówi 20 A321XLR


Fundusz Indigo Partners, właściciel kilku linii lotniczych w tym węgierskiego Wizz Aira, podpisał list intencyjny ws. zakupu 50 A321XLR.


Najnowsze, ultrawydajne wąskokadłubowce mają trafić do trzech linii - 20 egzemplarzy według deklaracji powędruje do Wizz Aira, 18 do amerykańskich Frontier Airlines oraz 12 do chilijskich linii jetSMART.


Decyzja o podpisaniu listu intencyjnego została ogłoszona dziś, podczas trzeciego dnia Paris Air Show. Od poniedziałku, tj. oficjalnej prezentacji projektu A321XLR, Francuzi zebrali już przeszło 120 zamówień bądź deklaracji zakupu ws. tego samolotu.

Przypomnijmy, że airbus A321XLR będzie w stanie pokonać na jednym tankowaniu 8,5 tys. km. To oznacza, że może obsługiwać bezpośrednie rejsy z polskich portów w centralne i wschodnie partie USA, jak również do Kanady  (zachodnie i wschodnie wybrzeże), niemal całej Afryki oraz Azji.

Poniżej prezentujemy mapkę przedstawiającą rejony świata do których doleci na jednym tankowaniu A321XLR z portu w Katowicach.


Pozostaje czekać zatem na dalsze informacje od Wizz Aira nt. wykorzystania samolotu.

fot. Katowice Airportgość_d2116 - Profil
gość_d2116
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie