×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates coraz mniej zainteresowany boeingami 777X


Jak wynika z raportu Boeinga na temat klientów producent, linie Emirates złożyły zamówienie na 150 egzemplarzy boeingów 777X już 8 lipca 2014 roku. Choć przewoźnik nadal czeka na dostawę to pojawiły się plotki o możliwym anulowaniu tego zamówienia.


Według The Seattle Times, prezes linii Emirates, Tim Clark, powiedział, że odwołanie programu A380 przez Airbusa w lutym 2019 roku skłoniło firmę do ponownego przemyślenia zamówienia 777X. W ub. roku również inna linia lotnicza, Etihad Airways rozważała anulowanie zamówienia lub opóźnienie dostaw samolotów 777X. Raporty Boeinga wskazują, że 25 zamówień Etihad pozostaje niepotwierdzone od 2013 roku.


Wewnętrzna premiera 777X odbyła się podczas przygotowanego specjalnie dla pracowników Boeinga wydarzenia. Z powodu problemów z silnikami GE9x Boeing będzie musiał opóźnić pierwszy lot 777X do jesieni tego roku, a cały projekt nabierze jeszcze większego opóźnienia. Jeśli Emirates zdecyduje się anulować lub opóźnić zamówienie 777X, będzie to kolejny cios dla Boeinga, który już teraz boryka się z kryzysem wokół 737 MAX. Tymczasem zainteresowanie Emirates może zwrócić się w kierunku airbusa A350XWB, który jest bezpośrednim konkurentem 777X. Warto podkreślić jednak, że Airbus nie planuje konkurować z Boeingiem w kategorii największego samolotu i zarzucił ewentualne plany rozwoju wersji A350-2000. Obecnie linie Emirates użytkują 158 boeingów 777 i 110 airbusów A380.


fot. mat. prasowegość_d2116 - Profil
gość_d2116
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie