×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin: Zwołano spotkanie wszystkich udziałowców


W najbliższą środę (19.06) odbędzie się spotkanie wszystkich udziałowców Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin zwołane przez Przedsiębiorstwo Państwowe “Porty Lotnicze”.


Podczas środowego spotkania zaprezentowany zostanie wynik Testu Prywatnego Inwestora oraz Due Diligence lotniska w Modlinie przygotowany przez firmę Ernst&Young. Spotkanie ma charakter zamknięty.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin ocenił swoje potrzeby inwestycyjne w latach 2019-2029 na ok. 250 mln złotych, zaś władze województwa mazowieckiego planują dokapitalizować Spółkę kwotą 50 mln – zgodę na to wyraził już sejmik wojewódzki. Test Prywatnego Inwestora ma wykazać, czy dalsze przekazywanie kolejnych milionów z pieniędzy podatników na działalność modlińskiego portu ma sens. Dogłębna analiza finansowa ma także pokazać, czy dofinansowanie lotniska nie nosi znamion niedozwolonej pomocy publicznej. Due Diligence z kolei ma przedstawić poza stanem finansowym lotniska również istotne zagadnienia z analiz prawnych, środowiskowych oraz techniczno-inwestycyjnych.


Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", które jest jednym z udziałowców w Modlinie, już trzykrotnie proponowało zniesienie wymogu jednomyślności, co skutkowałby możliwością podejmowania decyzji większością głosów. Nie było na to zgody. W 2017 r. PPL proponowało także dofinansowanie kwotą 140 mln złotych za przejęcie większości udziałów i zarządzanie portem przez doświadczony podmiot, w sprawdzony sposób - „Porty Lotnicze” z sukcesem zarządzają Lotniskiem Chopina, portem lotniczym w Zielonej Górze, a od października ubiegłego roku – lotniskiem w Radomiu. Na takie rozwiązanie również nie wyrażono zgody.

Fot.: materiały prasowegość_d24e8 - Profil
gość_d24e8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie