Korean Air zwiększa oferowanie do Zagrzebia

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
18 czerwca 2019 09:55
Bezpośrednie rozkładowe połączenie pomiędzy lotniskiem Seul–Incheon a chorwacką stolicą jest obsługiwane od września 2018 r., a zainteresowanie lotami jest na tyle duże, że koreański przewoźnik zdecydował się na podstawienie większego samolotu obsługującego trasę.
Reklama

Przewoźnik będzie latał do Zagrzebia, tak jak dotychczas - trzy razy tygodniowo, jednak boeing 787-9, na pokładzie którego pomieści się 269 pasażerów, zastąpi 218-miejscowego airbusa A330-200, który używany był od momentu inauguracji połączenia. Zmiana wejdzie w życie 17 września br. - niespełna rok od pierwszego lotu.

- Odrzutowiec nowej generacji, jakim jest 787, pozwoli nam znacząco obniżyć koszty operacji i poprawić i tak już świetne wyniki finansowe połączenia. To daje szansę na dalszą ekspansję na rynkach takich jak Chorwacja - skomentował Cho Won-tae, prezes Korean Air.

Jak podaje Korean Air, samoloty latające do Chorwacji są bardzo często wypełnione do ostatniego miejsca - szczególnie w sezonie turystycznym, kiedy Zagrzeb staje się wyjątkowo popularnym połączeniem dla Koreańczyków.

- Chorwacja stała się popularnym miejscem turystycznym w Europie Wschodniej, liczba pasażerów korzystających z bezpośredniego lotu stale rośnie. Coraz więcej osób, szczególnie młodych, wybiera się w samodzielną podróż do Europy - dodaje Cho.


W sezonie zimowym 2019/2020, tak samo jak w poprzednim roku, loty do Zagrzebia połączone zostaną z trasą do Zurychu, więc od początku listopada br. boeing 787-9 będzie obsługiwać rotację Seul - Zagrzeb - Zurych - Seul. Przewoźnik nie wyklucza jednak rezygnacji ze złączenia połączeń do Chorwacji i Szwajcarii od zimy 2020, jednak decyzja nie została podjęta. Bilety pomiędzy Zagrzebiem a Zurychem nie są dostępne.

O połączenie z Seulem-Incheon zabiegać zaczął port lotniczy w Dubrowniku, jednak, jak odpowiedział Korean Air, na razie nie ma w planach dodania nadmorskiego kurortu do swojej siatki połączeń.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama