×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Korean Air zwiększa oferowanie do Zagrzebia


Bezpośrednie rozkładowe połączenie pomiędzy lotniskiem Seul–Incheon a chorwacką stolicą jest obsługiwane od września 2018 r., a zainteresowanie lotami jest na tyle duże, że koreański przewoźnik zdecydował się na podstawienie większego samolotu obsługującego trasę.


Przewoźnik będzie latał do Zagrzebia, tak jak dotychczas - trzy razy tygodniowo, jednak boeing 787-9, na pokładzie którego pomieści się 269 pasażerów, zastąpi 218-miejscowego airbusa A330-200, który używany był od momentu inauguracji połączenia. Zmiana wejdzie w życie 17 września br. - niespełna rok od pierwszego lotu.

- Odrzutowiec nowej generacji, jakim jest 787, pozwoli nam znacząco obniżyć koszty operacji i poprawić i tak już świetne wyniki finansowe połączenia. To daje szansę na dalszą ekspansję na rynkach takich jak Chorwacja - skomentował Cho Won-tae, prezes Korean Air.

Jak podaje Korean Air, samoloty latające do Chorwacji są bardzo często wypełnione do ostatniego miejsca - szczególnie w sezonie turystycznym, kiedy Zagrzeb staje się wyjątkowo popularnym połączeniem dla Koreańczyków.

- Chorwacja stała się popularnym miejscem turystycznym w Europie Wschodniej, liczba pasażerów korzystających z bezpośredniego lotu stale rośnie. Coraz więcej osób, szczególnie młodych, wybiera się w samodzielną podróż do Europy - dodaje Cho.


W sezonie zimowym 2019/2020, tak samo jak w poprzednim roku, loty do Zagrzebia połączone zostaną z trasą do Zurychu, więc od początku listopada br. boeing 787-9 będzie obsługiwać rotację Seul - Zagrzeb - Zurych - Seul. Przewoźnik nie wyklucza jednak rezygnacji ze złączenia połączeń do Chorwacji i Szwajcarii od zimy 2020, jednak decyzja nie została podjęta. Bilety pomiędzy Zagrzebiem a Zurychem nie są dostępne.

O połączenie z Seulem-Incheon zabiegać zaczął port lotniczy w Dubrowniku, jednak, jak odpowiedział Korean Air, na razie nie ma w planach dodania nadmorskiego kurortu do swojej siatki połączeń.

Fot.: materiały prasowegość_75f1a - Profil
gość_75f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie