×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Paris Airshow 2019: Airbus na prowadzeniu


Dziś na lotnisku Le Bourget w Paryżu rozpoczęły się 53. targi lotnicze w Paryżu. Firmy leasingowe i linie lotnicze dokonały już pierwszych zamówień.


Leasingi 

Pierwszy dzień pokazu lotniczego rozpoczął się od kilku ogłoszeń Air Lease Corporation, która ogłosiła zawarcie kilku umów leasingowych. Polski LOT i holenderski KLM będą leasingować odpowiednio jednego boeinga 787-9 i jednego boeinga 787-10. Tymczasem Sichuan Airlines weźmie w leasing 10 airbusów A321neo, a Groupe Dubreuil, spółka-matka Air Caraïbes i French Bee, weźmie w leasing trzy airbusy A350-900 i jednego A350-1000.

Airbus

Po pierwszym dniu, Airbus zdecydowanie znajduje się na prowadzeniu. Producent oficjalnie zapowiedział produkcję airbusa A321XLR. Najnowszy członek rodziny airbusów A321neo to będzie dysponował największym zasięgiem ze wszystkich samolotów wąskokadłubowych. Pierwsze zamówienie zostało ogłoszone natychmiast po zapowiedzeniu nowego modelu. Airbus i Air Lease Corporation podpisały list intencyjny na zakup 100 airbusów, w tym 50 airbusów A220-300s, 22 airbusów A321neos i 27 airbusów A321XLR.


Virgin Atlantic wybrał również europejskiego producenta, do zastąpienia obecnej floty airbusów A330. Brytyjskie linie lotnicze otrzymają 14 airbusów A330-900 z opcjami na kolejnych sześć samolotów. Wkrótce potem nowy A321XLR otrzymał drugie zamówienie. Libański przewoźnik narodowy - Middle East Airlines złożyły zamówienie na cztery egzemplarze tego typu. 

Boeing

W porównaniu z konkurencyjnym Airbusem, Boeing miał spokojniejszy start na pokazach lotniczych. Amerykański producent rozpoczął targi od ogłoszenia, że na razie nie rozpocznie produkcji swojego nowego samolotu, który konkurowałby bezpośrednio z airbusem A321 XLR i mógłby zastąpić przestarzałe boeingi 757.  

Poza tym firma leasingowa GECAS złożyła zamówienie na 10 towarowych boeingów 737-800 z opcją na 15 dodatkowych samolotów. Warto także wspomnieć, że amerykański producent podpisał z International Airlines Group (IAG) umowę na posiadanie, zarządzanie i utrzymywanie globalnego zapasu części do airbusów A320 i A320neo. 

Embraer

Brazylijski producent rozpoczął targi od zamówienia dla United Airlines na 20 regionalnych odrzutowców E175, z opcjami na dodatkowe 19 samolotów.

fot. mat. prasowe
gość_d2f86 - Profil
gość_d2f86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie