×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowa baza Volotei w Cagliari


Hiszpański niskokosztowy przewoźnik, Volotea, otworzył pod koniec maja nową bazę w Cagliari. W połowie czerwca doszło do inauguracji pierwszych połączeń wykonywanych z tego miejsca.


Volotea zbazowała w Cagliari dwa airbusy A319, które pozwolą obsłużyć siatkę piętnastu zaplanowanych połączeń. Leżące na Sardynii Cagliari jest już trzynastą bazą przewoźnika w ogóle i piątą we Włoszech. Od kiedy Volotea rozpoczęła działalność w Cagliari w 2012 roku, liczba przewożonych pasażerów stale rośnie. W ubiegłym roku hiszpańska linia przewiozła stąd 270 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 66 proc. w stosunku do roku 2017. Średni współczynnik wypełnienia pokładów wyniósł 94 proc. W tym roku Volotea zaoferuje z Cagliari jeszcze więcej operacji, zwiększając oferowanie o 44 proc.


Volotea obsługuje również loty z Olbii i Alghero. Wraz z uruchomieniem bazy w Cagliari, linia zaoferuje w sumie na połączeniach z Sardynii ponad 700 tys. miejsc pasażerskich na 26 międzynarodowych i krajowych trasach. W 2019 roku przewoźnik otwiera też 41 nowych tras. Łącznie obsługiwać będzie już 319 regularnych połączeń, wykonując loty do ponad 80 średnich i małych miast w 13 krajach Europy. Volotea przewiduje, że w tym roku przewiezie ponad 7,5 mln pasażerów. Hiszpański przewoźnik operuje flotą 36 samolotów, złożoną z boeingów 717 i airbusów A319.

fot. mat. prasowe Voloteagość_16b9e - Profil
gość_16b9e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie