Recenzja: Air Mauritius Amédée Maingard Lounge na Mauritiusie

Marek Stus - Profil Marek Stus
29 czerwca 2019 12:15
1 komentarz
Dwupoziomowy Amédée Maingard Lounge na lotnisku na Mauritiusie to flagowy salon Air Mauritius - narodowego przewoźnika tego wyspiarskiego kraju.
Reklama

Poczekalnia oferuje bardzo dobry standard dla wypoczynku lub pracy przed odlotem. Na dwóch poziomach przygotowano miejsca dla 400 pasażerów, dzięki czemu salon jest przestronny i komfortowy. Jego wnętrza zostały nowocześnie urządzone, solidna jest także oferta kulinarna. Nie zaszkodziłoby natomiast odświeżenie dostępnych na miejscu kabin prysznicowych.


Zlokalizowany w otwartym kilka lat temu terminalu lotniska na Mauritiusie Amédée Maingard Lounge jest jedną z dwóch poczekalni biznesowych dostępnych dla pasażerów podróżujących z tej rajskiej wyspy na Oceanie Indyjskim. Salon znajduje się w głównej hali odlotów - aby do niego dotrzeć należy po przejściu kontroli paszportowej i bezpieczeństwa skręcić w prawo, a następnie kierować się oznaczeniami. Wejście do poczekalni jest widoczne z daleka dzięki tablicom i banerom wskazującymi linie lotnicze, których klienci mogą korzystać z jej udogodnień.


Z oferty salonu Air Mauritius mogą skorzystać przede wszystkim pasażerowie tej linii i osoby posiadające złote karty w jej programie lojalnościowym KestrelFlyer. Oprócz tego lounge jest przeznaczony dla klientów większości innych linii oferujących połączenia na Mauritius. W tym wypadku, w zależności od polityki danego przewoźnika, wstęp może być zarezerwowany wyłącznie dla osób podróżujących w klasie biznes lub także dla klientów statusowych. Poczekalnia jest dostępna ponadto dla użytkowników kart Diners Club, DragonPass, Lounge Club, Lounge Pass i Priority Pass. Należy pamiętać, że wejście odbywa się wówczas na zasadach określonych przez wystawcę danej karty, a więc może być bezpłatne lub odpłatne, dawać możliwość zaproszenia określonej liczby gości itp.


Amédée Maingard Lounge składa się z dwóch poziomów tworzących w zasadzie osobne poczekalnie połączone wspólną recepcją. W trakcie mojej wizyty czynna była wyłącznie strefa znajdująca się na piętrze. Parterowa część salonu jest uruchomiana wieczorem, w okresie wzmożonego ruchu pasażerów, gdy w krótkim czasie po sobie startują samoloty m.in. do Londynu, Paryża, Perth, Szanghaju i Stambułu. W całej poczekalni przewidziano miejsca dla 400 gości na powierzchni przekraczającej 1850 m. kw.Górne piętro salonu składa się z jednego, bardzo przestronnego pomieszczenia podzielonego wizualnie na kilka mniejszych stref. Urządzono tu przede wszystkim miejsca do odpoczynku z różnorodnymi kanapami, fotelami oraz siedziskami. Stylistyka wnętrza jest nowoczesna i wyróżnia się designerskimi meblami oraz interesującymi elementami dekoratorskimi, np. podwieszanymi pod sufitem papierowymi samolotami. Dzięki dobremu dostępowi do dziennego światła salon sprawia także wrażenie jasnego i przestronnego.


W głębi pomieszczenia dostępny jest kącik telewizyjny z wygodnymi kanapami. Nie zapomniano o najmłodszych gościach - dla nich przygotowano osobną strefę gier i zabaw.Dla osób chcących zjeść posiłek w trakcie wizyty w lounge wydzielono część restauracyjną. Znajdują się w niej zarówno klasyczne stoliki z krzesłami, jak i wysokie miejsca barowe. O fantastycznej przyrodzie wyspy przypomina żywa ściana, na której rośnie bujna kompozycja paproci, bluszczy i innych roślin. W poczekalni dostępny jest samoobsługowy bufet oraz bar serwujący napoje alkoholowe na zamówienie.Na liście drinków przewidziano dwie lokalne pozycje, które są zarazem wizualnie prezentowane przy blacie. Oprócz tego można poprosić o przygotowanie w zasadzie dowolnego koktajlu na bazie dostępnych trunków. Zaopatrzenie jest solidne zarówno jeżeli chodzi o mocniejsze alkohole, jak i wina, za których dobór odpowiedzialny jest znany sommelier francuski David Biraud.W porze obiadowej w bufecie dostępne są ciepłe i zimne dania oraz drobniejsze przekąski. Oferta kulinarna poczekalni jest niezła, chociaż nie nadzwyczajna. W menu na uwagę zasługują zwłaszcza specjały maurytyjskie inspirowane kuchnią indyjską, np. placki dholl puri z marynowanymi warzywami i innymi dodatkami. Oprócz tego można spróbować m.in. makaronu z mięsem, dwóch rodzajów tart podawanych na ciepło oraz różnych zestawów sałatkowych.W bufecie dostępna jest także sekcja "azjatycka" uwzględniająca gusty kulinarne pasażerów podróżujących z Mauritiusa na Daleki Wschód. Osobną kategorię dań stanowią desery wśród których dominują ciastka i kremy w stylu francuskim. Goście mogą też swobodnie korzystać z kilku automatycznych ekspresów do kawy, zestawu herbat oraz wyboru napojów chłodzących.Dolna część poczekalni stanowi odrębną całość podzieloną podobnie jak strefa znajdująca się na piętrze - na część wypoczynkową i jadalnię z bufetem. Na parterze znajduje się ponadto nieduża sala konferencyjna oraz centrum biznesowe dla gości chcących skorzystać z komputerów i drukarki. W salonie działa bezpłatny internet bezprzewodowy o parametrach pozwalających na swobodne korzystanie z sieci. Nie ma także większych problemów z dostępem do gniazdek elektrycznych - rozlokowano je w pobliżu większości miejsc siedzących.Stylistyka i umeblowanie tej części poczekalni jest zbliżone do strefy zlokalizowanej na piętrze. Jest tu natomiast ciemniej ze względu mniejszą liczbę okien. Pasażerowie przebywający na parterze mają do dyspozycji osobny bufet z identyczną ofertą kulinarną. W salonie na obu poziomach dostępne są ponadto kabiny prysznicowe dla gości chcących się odświeżyć przed lub w trakcie podróży. Są jednak dość ciasne, a ich wyposażenie nie należy do najnowocześniejszych.


Air Mauritius Amédée Maingard Lounge na lotnisku na Mauritiusie to solidny salon biznesowy oferujący wszystko to, czego można oczekiwać w czasie oczekiwania na rejs. Na dwóch poziomach przygotowano tu wystarczającą liczbę miejsc dla kilkuset osób, wyposażenie jest nowoczesne, a stylistyka jego wnętrz interesująca. Do dyspozycji gości jest bar serwujący napoje alkoholowe oraz samoobsługowy bufet z przyzwoitym, choć nie wyróżniającym się wyborem dań i przekąsek. Obsługa jest uczynna i na bieżąco dba o porządek oraz wygodę odwiedzających poczekalnię pasażerów.


Fot. M. Stus

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_b1f20 2019-07-02 13:25   
gość_b1f20 - Profil gość_b1f20
Mauritius to bym oczekiwał jakiegoś nawiązania do lokalnych rzeczy (trzcina, rum, ocean)...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama