×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus i Boeing bez nowych zamówień w maju


Amerykański producent nie odnotował żadnych nowych zamówień samolotów komercyjnych w maju br. Drugi miesiąc zastoju nie zmniejsza jednak optymizmu Boeinga, który liczy na zdobycie intratnych kontraktów podczas zbliżającego się Airshow w Paryżu.


Stagnacja w Boeingu zaczęła się od czasu uziemienia boeingów 737 MAX, w poprzednim miesiącu anulowano 71 zamówień na dostawy samolotów właśnie tego typu. Jednocześnie w backlogu producenta znajduje się ponad 5 tys. maszyn. Ta liczba ma się jeszcze zwiększyć po zakończeniu targów w Paryżu. 


Amerykański producent skończył już naprawę oprogramowania MCAS i oczekuje na werdykt międzynarodowych organów regulacyjnych, aby Maxy ponownie mogły wzbić się w niebo. Boeing dostarczył zaledwie 30 komercyjnych samolotów w maju br., w tym osiem boeingów 737. Dla porównania w maju 2018 r. dostarczono 68 samolotów. 

Airbus również nie otrzymał nowych zamówień w poprzednim miesiącu, zaś przewoźnicy i firmy leasingowe anulowały zamówienia na 70 maszyn w tym A350 i A380. Obaj producenci szykują się na nadchodzące Airshow w Paryżu, podczas którego zbiorą nowe zamówienia i najprawdopodobniej zaprezentują nowości w swojej ofercie. 

fot. mat. prasowegość_d2116 - Profil
gość_d2116
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie