×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Japan Airlines odebrał pierwszego A350


Japoński narodowy przewoźnik Japan Airlines (JAL) odebrał w czwartek (13.06) w Tuluzie pierwszego airbusa A350-900. Jest nie tylko pierwszy A350 we flocie tej linii, ale pierwszy samolot Airbusa w ogóle, ponieważ do tej pory JAL wykorzystywał tylko maszyny produkcji Boeinga i McDonnel Douglas.


Pierwszy A350 dla Japan Airlines został ozdobiony specjalnym malowaniem. Drugi i trzeci egzemplarz również będą nosić ten wzór, lecz w innych kolorach. Pierwsze malowanie jest czerwone i symbolizuje wyzwanie. Druga maszyna otrzyma srebrny wzór symbolizujący innowację. Trzecie malowanie będzie zielone i zwróci uwagę na środowisko naturalne.


W najbliższych latach japońskie linie lotnicze otrzymają 17 egzemplarzy samolotów typu A350-900 i 13 większych A350-1000. JAL zamówił samoloty w 2013 roku. Przewoźnik rozpocznie operacyjne wykorzystywanie A350 1 września tego roku na trasie z Tokio-Haneda do Fukuoki. W przeciwieństwie do innych operatorów Airbusa A350, linia będzie wykorzystywać swój nowy samolot wyłącznie do lotów krajowych aż do 2023 roku, kiedy to rozpocznie również międzynarodowe operacje. Flota A350 zastąpi na trasach krajowych starsze boeingi 777 i 767. Ze względu na duży popyt zupełnie typowe jest, aby loty krajowe w Japonii obsługiwane były przez duże samoloty szerokokadłubowe , więc A350 nie jest wyjątkiem.


Nowy A350 będzie skonfigurowany w trzech klasach. Samolot będzie miał łącznie 369 miejsc, na co złoży się 12 miejsc w klasie pierwszej, 94 miejsca w klasie biznes i 263 miejsc w klasie ekonomicznej. Wnętrze kabiny to nowy projekt JAL, który obejmuje indywidualne ekrany oferujące dostęp do pokładowego systemu rozrywki i gniazdka elektryczne na wszystkich  miejscach.

fot. mat. prasowe Airbus
gość_a44c4 - Profil
gość_a44c4
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie