Tanzania wprowadziła zakaz używania plastikowych toreb

13 czerwca 2019 13:00
1 komentarz
Od 1 czerwca br. obowiązuje nowe prawo w Tanzanii, na mocy którego wwożenie plastikowych toreb jest zabronione. Zakaz obejmuje także turystów.
Reklama
Pierwsze kroki mające na celu ograniczenie produkcji plastiku rząd Tanzanii podjął już w 2017 r. Wtedy też wydano zakaz produkcji tego materiału na terenie całego kraju. Z początkiem czerwca br. pojawiło się kolejne rozporządzenie.

- Władze Tanzanii pragną oficjalnie poinformować wszystkich planujących wizytę w naszym państwie, że od 1 czerwca 2019 r. wszystkie plastikowe siatki, bez względu na ich grubość, zostają zakazane na terenie kontynentalnej części kraju. Zakaz dotyczy wszystkich form obiegu: eksportu, importu, produkcji, przechowywania, sprzedaży i użycia - czytamy w oświadczeniu tanzańskich władz.

Oczywiście pojawiają się pewne wyjątki. Dotyczą one przede wszystkim kilku sektorów produkcyjnych, branży budowlanej i rolnictwa. Nie będzie problemów z plastikowymi opakowaniami na leki czy woreczkami strunowymi, w których przechowywane są kosmetyki.


O ograniczeniach dotyczących wwozu siatek informują także przewoźnicy lotniczy. Np. Turkish Airlines przestrzega swoich pasażerów, którzy udają się do tego kraju przed przewożeniem siatek wykonanych z zakazanego materiału zarówno w bagażu podręcznym jak i rejestrowanym.

Tanzania jest 34. afrykańskim krajem, który czynnie włączył się w walkę z plastikiem. Póki co ograniczenia nie są tak ostre jak np. w sąsiedniej Kenii, gdzie za posiadanie woreczków z tego tworzywa można dostać niemałą grzywnę lub zostać skazanym nawet na więzienie.

fot. Julie Laurent (flickr.com, CC)

Ostatnie komentarze

gość_14aa7 2019-06-13 14:24   
gość_14aa7 - Profil gość_14aa7
Ciekawe ile lat jesteśmy za Tanzanią oraz Kenią?? U nas z tego co widzę nie ma żadnych ograniczeń co do używania plastiku. Ostatnio szukałem możliwości kupna wody mineralnej w szklanych butelkach (zwrotnych) i nie ma!!!!
Afryka przed Europą.
Można?
Można.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy