Wizz Air planuje uruchomić bazę we Lwowie

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
12 czerwca 2019 17:30
6 komentarzy
Wizz Air zamierza w przyszłym sezonie letnim uruchomić bazę operacyjną we Lwowie - informuje ukraiński portal Avianews.com
Reklama

Portal powołuje się na słowa Tatiany Romanowskiej, dyrektor generalnej lwowskiego portu, która po powrocie z trwającego w dniach 5-7.06 w Cagliari forum CONNECT ujawniła, że przewoźnik wpierw, w sezonie zimowym zwiększy częstotliwość na istniejących trasach, a następnie, już w kolejnym sezonie letnim, otworzy bazę operacyjną w porcie im. Daniela Halickiego.

Romanowska powiedziała również, że w sezonie zimowym liczba lotów wykonywanych przez Wizz Aira w ciągu tygodnia wzrośnie o 10. Można na tej podstawie sądzić, że zyskają na tym m. in. polskie lotniska, z których linia operuje do największego miasta Ukrainy Zachodniej (Wrocław, Gdańsk, Katowice).

- Przewoźnik informuje, że w tej chwili wszystkie możliwe połączenia (na sezon zimowy - przyp. red.) zostały już wybrane, ponieważ są wykonywane z lotnisk bazowych. Następnym krokiem w rozwoju portu będzie decyzja o uruchomieniu bazy, dopiero wtedy zyskamy interesujące europejskie kierunki - powiedziała Romanowska.


Baza we Lwowie miała ruszyć już w 2014 roku, jednak wtedy na przeszkodzie stanęło pogorszenie się stosunków między Ukrainą a Rosją, i działania wojenne prowadzone na terytorium Donbasu, czego efektem była likwidacja spółki zależnej Wizz Air Ukraine.

W listopadzie ub. roku Wizz Air ogłosił, że zamierza przywrócić do życia swoją spółkę-córkę, ale jak dotąd nie przedstawił dalszych szczegółów.

Lwów jest obecnie jednym z najszybciej rosnących lotnisk obsługujących pow. 1 mln pasażerów rocznie. W maju port odprawił 197 tys. pasażerów, tj. 49 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_23d27 2019-06-13 14:36   
gość_23d27 - Profil gość_23d27
@gość_2adfb bzdura - latają (jeszcze). To było do przewidzenia, szkoda, że ostatnie lata w Rzeszowie zostały zmarnowane przez nieudaczników, Tabisz popalił mosty, nie potrafi się obracać w tym światku i już pewnie tego nie nadrobimy. #dobrazmiana
gość_2adfb 2019-06-13 13:26   
gość_2adfb - Profil gość_2adfb
Ukraińcy nie latają z Rzeszowa, nie latali i nie będą latać. Więc to dla RZE żadne zagrożenie.
gość_4603d 2019-06-13 09:38   
gość_4603d - Profil gość_4603d
gość_9e840
Lublin? Oni nie maj nic wsplnego z Lublinem i na siebie nie oddziałowują ;)
Co innego Rzeszów, Ukraińcy już się garnąć nie będą do latania z RZE.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama