×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air planuje uruchomić bazę we Lwowie


Wizz Air zamierza w przyszłym sezonie letnim uruchomić bazę operacyjną we Lwowie - informuje ukraiński portal Avianews.com


Portal powołuje się na słowa Tatiany Romanowskiej, dyrektor generalnej lwowskiego portu, która po powrocie z trwającego w dniach 5-7.06 w Cagliari forum CONNECT ujawniła, że przewoźnik wpierw, w sezonie zimowym zwiększy częstotliwość na istniejących trasach, a następnie, już w kolejnym sezonie letnim, otworzy bazę operacyjną w porcie im. Daniela Halickiego.

Romanowska powiedziała również, że w sezonie zimowym liczba lotów wykonywanych przez Wizz Aira w ciągu tygodnia wzrośnie o 10. Można na tej podstawie sądzić, że zyskają na tym m. in. polskie lotniska, z których linia operuje do największego miasta Ukrainy Zachodniej (Wrocław, Gdańsk, Katowice).

- Przewoźnik informuje, że w tej chwili wszystkie możliwe połączenia (na sezon zimowy - przyp. red.) zostały już wybrane, ponieważ są wykonywane z lotnisk bazowych. Następnym krokiem w rozwoju portu będzie decyzja o uruchomieniu bazy, dopiero wtedy zyskamy interesujące europejskie kierunki - powiedziała Romanowska. 


Baza we Lwowie miała ruszyć już w 2014 roku, jednak wtedy na przeszkodzie stanęło pogorszenie się stosunków między Ukrainą a Rosją, i działania wojenne prowadzone na terytorium Donbasu, czego efektem była likwidacja spółki zależnej Wizz Air Ukraine.

W listopadzie ub. roku Wizz Air ogłosił, że zamierza przywrócić do życia swoją spółkę-córkę, ale jak dotąd nie przedstawił dalszych szczegółów.

Lwów jest obecnie jednym z najszybciej rosnących lotnisk obsługujących pow. 1 mln pasażerów rocznie. W maju port odprawił 197 tys. pasażerów, tj. 49 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.

fot. mat. prasowe gość_167c6 - Profil
gość_167c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie