Enter Air: Szwajcarska Germania zmienia się w Chair Airlines

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
12 czerwca 2019 13:20
5 komentarzy
Chair Airlines to nowa szwajcarska marka działająca dotychczas jako Germania Flug AG, której partnerem strategicznym i udziałowcem posiadającym 49 proc. akcji jest Enter Air, największa polska prywatna linia lotnicza i jedna z największych linii czarterowych w Europie.
Reklama

Rozpoczęcie działalności Chair Airlines to efekt trwającego od kilku miesięcy rebrandingu. Na początku roku szwajcarska spółka linii Germania definitywnie zerwała wszelkie związki z niemiecką grupą i rozpoczęła poszukiwania nowego partnera, który pomoże im zbudować solidną szwajcarską markę. Zarówno w nazwie jak i kolorystyce mamy teraz widoczne skojarzenia ze Szwajcarią na czym zależało wszystkich udziałowcom, w tym także i nam. Będzie to zupełnie odrębna linia, z produktem dopasowanym do szwajcarskiego rynku i popytu – mówi Grzegorz Polaniecki, prezes zarządu Enter Air.Od momentu rozpoczęcia naszego zaangażowania, aktywnie wspieramy naszych kolegów i pomagamy im w najważniejszych biznesowych kwestiach. Dobrze przygotowana oferta, nad którą wspólnie pracujemy, umożliwi w przyszłości działalność także na innych rynkach niemieckojęzycznych – dodaje.

Zmiana nazwy na Chair Airlines nastąpi od 1 lipca 2019 roku i oznacza zakończenie intensywnego procesu transformacji, który został przeprowadzony w Germania Flug w ostatnich miesiącach. Linia od pięciu lat prowadzi przewozy regularne i czarterowe operując na rynkach europejskich oraz popularnych kierunkach wakacyjnych w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Spółka ma w swojej flocie trzy samoloty Airbus A319, z których jeden został już przemalowany i obrandowany nowym logotypem.

W maju 2019 r., Enter Air podpisał umowę inwestycyjną o wartości 2 mln USD (około 7,7 mln zł) i objął 49 proc. akcji tej linii, dzięki czemu uzyskał dostęp do szwajcarskiego rynku turystycznego. Umowa zawiera też opcję call uprawniającą Enter Air do objęcia dodatkowych akcji linii dających łącznie udział do 80% akcji.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
POZer 2019-06-14 15:59   
POZer - Profil POZer
Brawo, Bardzo kibicuje Enter air. Mam nadzieje ze wykorzystujac stojace czasem na plytach lotniskowych dlugo samoloty do polaczec LCC
gość_8c2dd 2019-06-13 20:06   
gość_8c2dd - Profil gość_8c2dd
Chair może też oznaczać przewodniczącego (prezesa) ;)
demar 2019-06-13 11:48   
demar - Profil demar
@gość_6e5ab: dla Szwajcarów skrót "ch" jest bardzo ważny - z łaciny "Confoederatio Helvetica". Taka też jest gówna ich domena, jak w Polsce "pl".
Malowanie samolotu jednoznacznie wskazuje na intencje - "ch" + "air".

Natomiast cieszy mnie, że prywatna Polska linia lotnicza rozwija się też kapitałowo za granicą. Do tego na pewno sprawdzają operacyjnie A319, a w przyszłym roku pewnie także A320neo.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama