×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Chopina: W maju prawie 9 proc. wzrostu


W ubiegłym miesiącu z głównego portu lotniczego w Polsce skorzystało 1,65 mln podróżnych. To kolejny rekord w liczbie zarejestrowanych pasażerów.


Liczba pasażerów według miesięcy
Od początku roku w stołecznym porcie lotniczym ruch rośnie. W okresie styczeń - maj 2019 odprawiono ponad 6,8 mln klientów (+9 proc.). Z tym w ruchu międzynarodowych podróżowało 6,1 mln osób (+9 proc.), a w krajowym - ok. 690 tys. (+4 proc.). Rośnie także znaczenie pasażerów tranzytowych. W omawianym czasie blisko 1/3 wszystkich zarejestrowanych traktowała Lotnisko Chopina jako miejsce przesiadki. 


W sezonie letnim 2019 r. z Warszawy dostępnych jest 121 regularnych tras w 54 państwach. Obsługuje je łącznie 27 przewoźników. Jeśli chodzi o kierunki czarterowe, to do wyboru jest 68 punktów w 21 krajach. Tego typu połączenia wykonywane są przez 24 linie. Warto także przypomnieć, że w czerwcu pojawiają się nowości od głównego przewoźnika hubowego na Lotnisku Chopina - PLL LOT. Loty do Miami zostały zainaugurowane 1 czerwca, rejsy do Warny ruszą 9 czerwca, a pięć dni później przewidziano powrót połączeń do Bejrutu

fot. mat. prasowegość_167c6 - Profil
gość_167c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie