Avianca Argentina zawiesza operacje

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
12 czerwca 2019 08:58
1 komentarz
Trzy tygodnie po tym jak działalność zawiesiła Avianca Brasil przyszedł czas na taki sam krok ze strony jej siostrzanej spółki Avianca Argentina. Teraz linię czeka najpewniej restrukturyzacja, która zmieni model biznesowy, siatkę połączeń i flotę. Informację przekazał portal AeroTime.
Reklama
W połowie maja informowaliśmy o tym, że zmagająca się już od pewnego czasu z problemami Avianca Brasil została wykluczona przez IATA. Zarówno Avianca Brasil, jak i Avianca Argentina wchodziły w skład holdingu Avianca. Ten drugi przewoźnik, znany również jako Avian Lineas Aereas, był niewielką linią lotniczą z siedzibą na lotnisku Aeroparque Jorge Newbery, najmniejszym i najbliższym miastu z trzech lotnisk w Buenos Aires. Linia ta obsługiwała dwie trasy krajowe, do ​​Mar Del Plata i Santa Fe. Avianca Argentina używała w swojej flocie dwóch samolotów ATR 72-600. Linia została założona w 2016 roku, po tym jak Avianca Holdings nabyła Macair Jet, jednak z powodu różnych opóźnień działalność linii lotniczych rozpoczęła się dopiero pod koniec 2017 roku.


Według ANAC, argentyńskiego odpowiednika Urzędu Lotnictwa Cywilnego zawieszenie Avianca Argentina obowiązuje od 9 czerwca br., jednak linia lotnicza przerwała operacje na dwa dni przed tą datą, 7 czerwca. Carlos Colunga, dyrektor generalny Avianca Argentina, powiedział w wywiadzie dla Argentina News, że przy obecnej flocie i istniejącej konkurencji nie jest możliwe kontynuowanie operacji. ANAC wymaga teraz od przewoźnika rozpoczęcia procesu restrukturyzacji firmy przez przeprojektowanie regularnego rozkładu i modelu biznesowego firmy. Choć Avianca Argentina ma na to tylko 90 dni to po tym czasie możliwe jest przedłużenie okresu przejściowego o kolejne trzy miesiące.

Zawieszenie Avianca Argentina i Avianca Brasil miało znaczący wpływ na grupę holdingów Avianca. Dotyczy to zwłaszcza brazylijskiej filii grupy, która była czwartą co do wielkości linią lotniczą w kraju. Ze względu na kłopoty finansowe grupy, podjęto decyzję o usunięciu ze stanowiska prezesa Avianki, Germána Efromovicha, brazylijskiego inżyniera polsko-żydowskiego pochodzenia i założyciela Synergy Group. Efromovich otrzymał w 2012 roku polskie obywatelstwo.

fot. wikimedia (CC)

Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_1f2f9 2019-06-13 10:59   
gość_1f2f9 - Profil gość_1f2f9
Gwoli ścisłości to Efromovich nie otrzymał polskiego obywatelstwa w 2012 gdyż w praktyce jako dziecko, wówczas, obywateli Polski miał je od urodzenia. W 2012 jedynie to potwierdzono na jego wniosek i otrzymał paszport. A zrobił to głównie dlatego że próbował kupić portugalski TAP. Instytucje i osoby spoza UE mogą nabyć tylko 49% udziałów, zaś obywatele UE nawet 100%.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy