EmbraerX zaprezentował koncepcję elektrycznego statku powietrznego

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
12 czerwca 2019 10:02
Podczas rozpoczętego wczoraj szczytu Uber Elevate Summit 2019 odbywającego się w Waszyngtonie, EmbraerX zaprezentował koncepcję elektrycznego pojazdu latającego. Wydarzenie jest okazją do spotkania wszystkich osób i organizacji zainteresowanych urzeczywistnieniem wizji miejskich podróży w powietrzu.
Reklama
Zaprezentowana przez EmbraerX koncepcja to pojazd latający dysponujący możliwością pionowego startu i lądowania, napędzany silnikami elektrycznymi. Idea określana jako eVTOL (electric Vertical Take Off and Landing - elektryczny pionowy start i lądowanie) jest elementem wieloaspektowego podejścia EmbraerX do rozwoju koncepcji nowoczesnych pojazdów latających. Zespół firmy będącej oddziałem brazylijskiego producenta samolotów chce swoimi działaniami przyspieszyć, a przede wszystkim umożliwić urzeczywistnienie wizji miejskich podróży powietrznych. Poprzez skupianie się na człowieku jako najważniejszym uczestniku przewozu EmbraerX opracował koncepcję eVTOL w taki sposób, aby pasażerowie czuli się bezpieczni, a dostęp do maszyny był łatwy i komfortowy dla każdego.

Opracowany przez EmbraerX projekt jest wynikiem szerokiej gamy symulacji i testów, których celem było ustalenie jaka forma pojazdu będzie optymalna do wykonywania operacji w środowisku miejskim. Firma chciała zapewnić jak najwyższy poziom niezawodności swojej konstrukcji, możliwie niskie koszty eksploatacji, cichą pracę, między innymi dzięki zasilaniu elektrycznemu, a także umożliwić pewien stopień autonomiczności.

- Zespół EmbraerX skupił się na doświadczeniu klienta i opracowując najnowszą koncepcje pojazdu, wykorzystał wbudowane systemy redundantne, aby osiągnąć optymalny poziom bezpieczeństwa. Ponadto dzięki systemowi ośmiu wirników udało się zapewnić niski poziom hałasu. Nasz zespół oczekuje na kontynuację współpracy z zespołem EmbraerX w celu uzyskania cichego, ekologicznego i bezpiecznego pojazdu powietrznego - powiedział Mark Moore, dyrektor ds. technicznych w lotnictwie w Uber.


EmbraerX angażuje się również w pracę nad szeregiem innych rozwiązań dla transportu lotniczego, w tym nową platformę biznesową o nazwie Beacon, zaprojektowaną w celu wspierania współpracy i synchronizacji usług firm lotniczych i profesjonalistów, aby zapewnić bezpieczeństwo i płynność ruchu lotniczego. Firma współpracuje z dziesiątkami kontrolerów ruchu lotniczego, naukowcami, pilotami i ekspertami z branży. EmbraerX zaproponował bardzo praktyczną, prostą i solidną koncepcję konstrukcji miejskiej przestrzeni powietrznej, która pozwoli dużej liczbie samolotów latać w środowisku miejskim.

- Jako akcelerator rynku, zaangażowany w opracowywanie rozwiązań zmieniających doświadczenia życiowe, łączymy myślenie projektowe skoncentrowane na człowieku z naszą 50-letnią historią wiedzy o budownictwie i inżynierii w wyjątkowy sposób - powiedział Antonio Campello, prezes i dyrektor generalny EmbraerX. - Jako organizacja mamy wyjątkową pozycję, aby przewodzić światowym innowacjom w zakresie autonomii i mobilności w mieście, ponieważ wartości, które kierują naszą pracą są głęboko ludzkie i międzykulturowe. Dysponujemy także niezbędnymi technologiami. Nasz globalny zespół innowatorów, twórców, myślicieli i projektantów łączy myślenie projektowe zorientowane na człowieka z budowaniem biznesu i doświadczeniem inżynieryjnym w celu rozwiązania niektórych z największych problemów, przed którymi stoi obecnie ludzkość.

Zespół EmbraerX tworzą ludzie pochodzący z sześciu krajów i mówiący 11 językami. Są to specjaliści z ponad 14 różnych dziedzin. Według firmy, biznes XXI wieku będzie odmienny od dotychczasowego podejścia i łącząc różne punkty widzenia, interdyscyplinarność oraz wzmacniając znaczenie ludzi pozwoli zbudować zrównoważoną przyszłość dla wszystkich ludzi.

fot. mat. prasowe EmbraerX

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N