×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing 737-700 będzie latać dla LOT-u


W czerwcu br. flota polskiego przewoźnika w zastępstwie za uziemione 737 MAX powiększy się o jednego boeinga 737-700 - donosi ch-aviation. Maszyna będzie pochodzić z rynku wtórnego.


Dodajemy pojedynczego boeinga 737-700 z Boeing Capital. Jest to forma wsparcia ze strony Boeinga związana z uziemieniem boeingów 737 MAX 8 – wyjaśnił Rafał Milczarski, prezes LOT-u w rozmowie z ch-aviation. 

LOT ma pozyskać 16-letniego boeinga, który do marca br. latał w barwach linii Blue Air. Obecnie samolot znajduje się na lotnisku w Tuscon, a po przylocie do Polski ma otrzymać rejestrację SP-LUA. W pierwszy rejs do Madrytu samolot wyruszy 18 czerwca br., zaś od 20 czerwca br. będzie obsługiwać także sześć rotacji w tygodniu do Londynu-Heathrow. 


Maszyna może zabrać na pokład maksymalnie 144 osoby w jednoklasowej konfiguracji pokładowej. Dla porównania uziemione MAX-y mogą zabrać o 42 pasażerów więcej. Dzięki dodatkowemu samolotowi LOT będzie mógł ograniczyć liczbę kosztowych leasingów ACMI wziętych w związku z uziemieniem boeingów 737 MAX 8. 

Obecnie polski przewoźnik korzysta w ramach ACMI z czterech samolotów, w tym z trzech boeingów 737 (wersje: -400 i -300) oraz z jednego airbusa A320. Wszystkie są wypożyczane do litewskiej linii czarterowej GetJet Airlines. 

fot. SteveDHall (Flickr) gość_780ed - Profil
gość_780ed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie