×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American interesuje się projektem A321XLR


American rozważa zakup airbusów A321XLR, które miały by zastąpić wyeksploatowane boeingi 757-200 - donosi Bloomberg.


W materiale agencja prasowa, powołując się na swoje źródła, przypomina, że American stoi przed koniecznością wymiany 34 boeingów 757-200, a potencjalnym następcą wąskokadłubowych samolotów Boeinga jest właśnie A321XLR. Choć - jak twierdzi informator Bloomberga - decyzja o zamówieniu jeszcze  niezapadła.

Zarówno American jak i Airbus nie odnosły się do pytań stawianych przez agencję. Od kilku dni wiadomo już jednak oficjalnie, że producent na tegorocznej wystawie ogłosi rozszerzenie rodziny A320neo o nowy wariant o zasięgu najprawdopodobniej o 900 km dłuższym niż zasięg obecnego A321LR, który pozwoli na bezpośrednie loty z Dallas do Europy Środkowej

Choć maszyna ze względu na ograniczenia produkcyjne nie trafi do odbiorców wcześniej niż w 2023-2024 roku, decyzja i tak wydaje się być ciosem dla Boeinga, który prognozuje, że nowy model 797 zadebiutuje w 2025 roku.

Niewykluczone, że American chcąc maksymalnie zminimalizować czas oczekiwania zdecyduje się dokonać zmian w historycznym zamówieniu jakie złożył w 2011 roku. Do tej pory firma oczekuje dostaw jeszcze 96 A321neo. 

Zainteresowanie A321XLR do tej pory potwierdził holding IAG oraz linie IndiGo czy JetBlue.

fot. mat. prasowe

gość_4196f - Profil
gość_4196f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie