×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kenya Airways podwoi swoją flotę


Linie Kenya Airways nakreśliły plany swojego rozwoju, mające na celu przywrócenie zysków i zwiększenie konkurencyjności poprzez podwojenie floty w ciągu najbliższych pięciu lat.


Przewodniczący zarządu, Michael Joseph, ogłosił, że dokona restrukturyzacji umów leasingu samolotów typu embraer, aby uwolnić środki na inwestycje w nowe samoloty. Obecnie linia lotnicza dysponuje flotą 12 boeingów 737-300/700/800, trzech 777-300ER, dziewięciu 787-8 i 15 embraerów ERJ-190. Konkurencyjne Ethiopian Airlines dysponują flotą ponad 100 samolotów i właśnie do takiego poziomu w ciągu pięciu lat chce dojść kenijska linia. 

Zamierzamy podwoić flotę w ciągu najbliższych pięciu lat, jeśli uda nam się znaleźć odpowiednią strukturę finansową, aby to zrobić - powiedział Joseph.

W 2017 r. Kenya Airways zostały zmuszone do restrukturyzacji zadłużenia o wartości 2 mld dolarów, a teraz starają się otworzyć nowe trasy i zmniejszyć straty finansowe. W zeszłym miesiącu podczas obrad komisji parlamentarnej, zamiary przejęcia kontroli przez przewoźnika nad Międzynarodowym Portem Lotniczym Jomo Kenyatta zostały udaremnione. Plan ten umożliwiłby osiągnięcie nowych przychodów, pochodzących z najbardziej rentownego lotniska w kraju. Parlament wyszedł z inną propozycją i zaoferował przewoźnikowi zwolnienie z płatności podatków w kraju, co pozwoliłoby na dalszą maksymalizację zysków i konsolidację kosztów.


Kenya Airways wzorem konkurentów chcą stać się właścicielami firmy cateringowej, dystrybuować paliwo lotnicze, fracht oraz posiadać firmę zajmująca się utrzymaniem technicznym. Odbudowa linii lotniczych Kenya Airways została w ostatnich latach poddana w wątpliwość. Obecny dyrektor generalny, Sebastian Mikosz, został zatrudniony w 2017 roku, aby przywrócić firmie rentowność

Okazało się jednak, że z powodów osobistych Mikosz ustąpi ze stanowiska, co oznacza, że do kontynuowania pracy potrzebny będzie kolejny następca. Joseph wyraził zaufanie do kierownictwa linii lotniczej, stwierdzając, że jest ona "nienaruszona" i że poszukiwany będzie następca Mikosza. 

W zeszłym roku kenijski przewoźnik uruchomił loty bez międzylądowań do Nowego Jorku i zawarł ważną umowę code-share z Delta Air Lines. Wspólnym kodem z amerykańskim przewoźnikiem zostały objęte połączenia z Amsterdamu, Paryża, Londynu i Akry do Nairobi. 

fot. Tomasz Śniedziewski, mat. prasowe
gość_167c6 - Profil
gość_167c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie