Heathrow zainwestuje w ulepszenie sprzętu służb bezpieczeństwa

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
11 czerwca 2019 09:20
1 komentarz
Władze londyńskiego lotniska Heathrow planują zainwestować 50 mln funtów (63,5 mln dolarów) w ulepszenie sprzętu służącego do zapewniania bezpieczeństwa w tym porcie. Dzięki zmianom pasażerowie nie będą już musieli podczas kontroli wyjmować z bagażu podręcznego płynów i elektroniki.
Reklama

Brytyjczycy z Heathrow rozpoczęli w 2017 roku we współpracy z Departamentem Transportu Wielkiej Brytanii testy technologii tomografii komputerowej stosowanej w lotniskowej kontroli bezpieczeństwa. Teraz nadszedł czas na wdrożenie systemu w porcie lotniczym.


- Heathrow rozpoczyna mający potrwać do 2022 roku program instalowania nowego sprzętu w swoich terminalach - podały władze lotniska Heathrow w oświadczeniu wydanym 6 czerwca. - Gdy zakończymy wdrażanie sprzętu do skanowania 3D będzie można znieść obowiązek wyjmowania przez pasażerów płynów i laptopów z bagażu kabinowego podczas przechodzenia przez stanowiska kontroli bezpieczeństwa.

Technologia tomografii komputerowej zapewnia bardziej szczegółowe obrazowanie bagażu kabinowego i zdecydowanie pomoże zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów i ogólnie ruchu lotniczego. Heathrow jest pierwszym brytyjskim lotniskiem, które wdraża taką technologię, ale inne lotniska w Wielkiej Brytanii chcą rozpocząć swoje testy już w nadchodzących miesiącach. Heathrow zamierza w najbliższych latach intensywnie rozwijać takie metody prowadzenia kontroli bezpieczeństwa.


- Po pełnym uruchomieniu technologia tomograficzna ma dodatkowo znacznie zmniejszyć ilość jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych używanych na lotnisku Heathrow, ponieważ pasażerowie nie będą już musieli wkładać płynów do plastikowych toreb - dodali przedstawiciele londyńskiego portu.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

mirko 2019-06-11 15:21   
mirko - Profil mirko
Rozumiem że to nie znosi zakazu przewozu butelek większych niż 100ml? Jeśli tak to niewiele się zmieni.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama