×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Heathrow zainwestuje w ulepszenie sprzętu służb bezpieczeństwa


Władze londyńskiego lotniska Heathrow planują zainwestować 50 mln funtów (63,5 mln dolarów) w ulepszenie sprzętu służącego do zapewniania bezpieczeństwa w tym porcie. Dzięki zmianom pasażerowie nie będą już musieli podczas kontroli wyjmować z bagażu podręcznego płynów i elektroniki.


Brytyjczycy z Heathrow rozpoczęli w 2017 roku we współpracy z Departamentem Transportu Wielkiej Brytanii testy technologii tomografii komputerowej stosowanej w lotniskowej kontroli bezpieczeństwa. Teraz nadszedł czas na wdrożenie systemu w porcie lotniczym.


Heathrow rozpoczyna mający potrwać do 2022 roku program instalowania nowego sprzętu w swoich terminalach - podały władze lotniska Heathrow w oświadczeniu wydanym 6 czerwca. - Gdy zakończymy wdrażanie sprzętu do skanowania 3D będzie można znieść obowiązek wyjmowania przez pasażerów płynów i laptopów z bagażu kabinowego podczas przechodzenia przez stanowiska kontroli bezpieczeństwa.

Technologia tomografii komputerowej zapewnia bardziej szczegółowe obrazowanie bagażu kabinowego i zdecydowanie pomoże zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów i ogólnie ruchu lotniczego. Heathrow jest pierwszym brytyjskim lotniskiem, które wdraża taką technologię, ale inne lotniska w Wielkiej Brytanii chcą rozpocząć swoje testy już w nadchodzących miesiącach. Heathrow zamierza w najbliższych latach intensywnie rozwijać takie metody prowadzenia kontroli bezpieczeństwa.


Po pełnym uruchomieniu technologia tomograficzna ma dodatkowo znacznie zmniejszyć ilość jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych używanych na lotnisku Heathrow, ponieważ pasażerowie nie będą już musieli wkładać płynów do plastikowych toreb - dodali przedstawiciele londyńskiego portu.

fot. mat. prasowe
gość_7c84a - Profil
gość_7c84a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie