×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Helikopter rozbił się na Manhattanie w Nowy Jorku


W Nowy Jorku rozbił się wczoraj (10.06) helikopter na dachu jednego z wieżowców, znajdujących się na Manhattanie. Wydarzenie miało miejsce około godz. 13:45 lokalnego czasu (19:45 polskiego).


Najprawdopodobniej zginęła jedna osoba . Maszyna rozbiła się na dachu budynku, położonego między pięćdziesiątą pierwszą, a pięćdziesiątą drugą ulicą. Nowojorska policja podaje, że helikopter nie  spowodował żadnych zniszczeń na piętrach budynku, a wyłącznie uszkodził konstrukcję dachu. W chwili wypadku na miejscu pogoda była deszczowa i panowała gęsta mgła.

Służby ratownicze podają, że ogień został zatrzymany przed rozprzestrzenianiem się i konstrukcji nie grozi zawaleniem.`


Federalna Agencja Lotnictwa w USA (FAA) podaję, że rozbitą maszyną jest Augusta A109E (podglądowe zdjęcie powyżej). Według informacji podanej przez FAA lot helikoptera nie był nadzorowany przez służby ruchu lotniczego.

Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu Stanów Zjednoczonych (NTSB) zapowiedziała, że będzie badać przyczyny katastrofy.


Fot. mat. prasowegość_4196f - Profil
gość_4196f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie