×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American zainaugurował połączenie do Dubrownika


American Airlines zainaugurowały w piątek (7.06) połączenie do Dubrownika. Tym samym chorwackie miasto odzyskało bezpośrednie połączenie z USA po 28 latach.


Boeing 767-300ER obsługujący rejs AA148 z Filadelfii wystartował w piątek o godz. 18:30, a w Dubrowniku przyziemił o 8:45 następnego dnia. Jak donosi portal EX-YU Aviation, na pierwszym rejsie do Chorwacji na pokładzie maszyny znajdowało się 209 pasażerów, natomiast do USA poleciało 169 pasażerów.

Popularność Dubrownika wśród turystów z USA stale rośnie, ale do tej pory miasto pozostawało poza ofertą amerykańskich linii lotniczych. American Airlines dostrzegły możliwość wypełnienia tej luki. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprzedaży na tej trasie - powiedział Jim Moses, w-ce prezes American ds. operacji sieciowych.

W pierwszych pięciu miesiącach br. Amerykanie byli drugą najliczniejszą grupą odwiedzającą Dubrownik. Według statystyk do miasta przyjechało niespełna 36 tys. turystów z tego kraju, co oznacza wzrost o 19 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.


W USA jest wielu Chorwatów. To drugie, trzecie, a nawet czwarte pokolenie, które chętnie przyjedzie i odwiedzi swoją ojczyznę. Podróże lotnicze są obecnie znacznie bardziej przystępne cenowo dlatego nie ukrywamy, że oczekujemy satysfakcjonującej sprzedaży. Filadelfia została połączona z Dubrownikiem, ponieważ jest dużym hubem, posiadającym liczne połączenia z Zachodnim Wybrzeżem, Kanadą, a także Bahamami i Karaibami. W związku z tym oczekujemy również dużej liczby pasażerów tranzytowych - mówił Frano Luetić, prezes lotniska w Dubrowniku .

Połączenie do historycznej Ragusy jest sezonowe. Obecnie przewoźnik realizuje je trzy razy tygodniowo, ale we wrześniu częstotliwość wzrośnie do czterech rejsów na tydzień.gość_ca788 - Profil
gość_ca788
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie