United Airlines: Inauguracja połączenia z Newark do Pragi

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
10 czerwca 2019 08:33
9 komentarzy
W piątek (7.06) o 8:20 na praskim lotnisku im. Valclava Havla wylądował boeing 767-300ER United Airlines. Maszyna zainagurowała bezpośrednie połączenie z Newark do Pragi, które znajdzie się w rozkładzie letnim do 4 października 2019 roku. Jest to pierwszy rozkładowy lot United do Pragi.
Reklama
Z okazji ianuguracyjnego lotu boeinga 767 amerykańskiego przewoźnika przywitał po lądowaniu tradycyjny salut wodny wykonany przez lotniskową straż pożarną z praskiego portu im. Vaclava Havla. Po dokołowaniu maszyny do terminala odbyła się część oficjalna wydarzenia, w której udział brali przedstawiciele lotniska w Pradze, linii United Airlines, a także załoga samolotu i inni zaproszeni goście.


- Cieszymy się, że możemy nowe sezonowe połączenie pomiędzy Pragą, a naszą domową bazą w Newark, w Nowym Jorku - powiedział Bob Schumacher, dyrektor sprzedaży United Airlines w oddziale Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Krótkie wystąpienia mieli również Jiří Vyskoč, dyrektor wykonawczy praskiego lotniska, Stephen B. King, ambasador USA w Czechach oraz David Kinzelman, wiceprezes United Airlines ds. operacji na lotniskach międzynarodowych. Potem nastąpiło uroczyste cięcie taśmy.


- Nowe bezpośrednie połączenie lotnicze United Airlines między Pragą a lotniskiem Newark w Nowym Jorku, jest dziewiątą trasą długodystansową, która została otwarta z lotniska Vaclava Havla w Pradze w ciągu ostatnich pięciu lat. W szczególności zwiększy ono przepustowość do wschodniego wybrzeża USA, gdzie od dawna dążymy do wykreowania wysokiego popytu i pozwoli na dalszy wzrost liczby pasażerów na rejsach długodystansowych. W ubiegłym roku wzrosła ona o 24 proc. w stosunku do roku poprzedniego - powiedział Václav Řehoř, prezes zarządu lotniska w Pradze.


Międzynarodowe lotnisko Newark Liberty International położone jest w stanie New Jersey, zaledwie 23 km na południowy zachód od nowojorskiego Manhattanu. Z lotniska można dotrzeć do Penn Station na Manhattanie w około 40 minut. Oprócz podróży do i z Nowego Jorku, nowa trasa może być również wykorzystywana jako początek podróży liniami United do innych miejsc. Przewoźnik ma w Newark jeden ze swoich hubów, z którego obsługuje 402 loty do 169 lotnisk. Dla pasażerów z Czech najbardziej interesujące będą połączenia do innych miast w USA, Kanadzie, na Karaibach i w Ameryce Łacińskiej.


Linie United Airlines będą tego lata obsługiwać połączenie do Pragi boeingiem 767-300ER. Samolot dysponuje łącznie 214 miejscami pasażerskimi, w tym 30 w pełni rozkładanymi siedzeniami w klasie biznesowej United Polaris i 49 miejscami w ekonomicznej premium United Economy Plus. United Airlines to trzeci amerykański przewoźnik latający w tym roku do Pragi. Linie Delta Air Lines obsługują połączenie do Pragi z lotniska im. Kennedy'ego w Nowym Jorku, a American Airlines lata do stolicy Czech z Filadelfii.

fot. mat. prasowe United Airlines, Prague Airport


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
piorun 2019-06-12 08:36   
piorun - Profil piorun
G c518b -Delta nigdy nie latała do KRK
G b9926 Pan Am latał do KRK tylko na B727 i faktycznie dowoził pax do Frankfurtu, a dalej większym do Ameryki. Obok terminala wielkości osiedlowego samu postawili swój budynek w którym mieściło się ich biuro. Zaczęli operować z KRK w 1986 lub 1987 roku. Nie pamiętam jak długo latali, ale na pewno nie był to epizod jak sugeruje c9896
gość_b9926 2019-06-12 00:18   
gość_b9926 - Profil gość_b9926
A czy w Polsce Pan Am nie był przypadkiem tylko dowozówką do FRA, głównie na 727? Mnie w tych czasach jeszcze na świecie nie było, a takie historie czytałem.
gość_c518b 2019-06-11 20:25   
gość_c518b - Profil gość_c518b
Do Krakowa latała również Delta. Trochę mnie dziwi ten sentyment za przewoźnikami z USA. Serwis mają taki sobie. W United potrafią nawet wezwać policję oraz pobić. Tytułem przykładu. W USA policja pobiła pasażera [lekarza nota bene, który miał dyżur w innym mieście] oraz wyniosła go z pokładu samolotu. Powód - odmowa oddania miejsca innej osobie pomimo wyjaśnień kim jest oraz dlaczego w ogóle leci. Z gory dziękuję amerykańskiej gościnność!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy