×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


United Airlines: Inauguracja połączenia z Newark do Pragi


W piątek (7.06) o 8:20 na praskim lotnisku im. Valclava Havla wylądował boeing 767-300ER United Airlines. Maszyna zainagurowała bezpośrednie połączenie z Newark do Pragi, które znajdzie się w rozkładzie letnim do 4 października 2019 roku. Jest to pierwszy rozkładowy lot United do Pragi.


Z okazji ianuguracyjnego lotu boeinga 767 amerykańskiego przewoźnika przywitał po lądowaniu tradycyjny salut wodny wykonany przez lotniskową straż pożarną z praskiego portu im. Vaclava Havla. Po dokołowaniu maszyny do terminala odbyła się część oficjalna wydarzenia, w której udział brali przedstawiciele lotniska w Pradze, linii United Airlines, a także załoga samolotu i inni zaproszeni goście.


- Cieszymy się, że możemy nowe sezonowe połączenie pomiędzy Pragą, a naszą domową bazą w Newark, w Nowym Jorku - powiedział Bob Schumacher, dyrektor sprzedaży United Airlines w oddziale Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Krótkie wystąpienia mieli również Jiří Vyskoč, dyrektor wykonawczy praskiego lotniska, Stephen B. King, ambasador USA w Czechach oraz David Kinzelman, wiceprezes United Airlines ds. operacji na lotniskach międzynarodowych. Potem nastąpiło uroczyste cięcie taśmy. 


Nowe bezpośrednie połączenie lotnicze United Airlines między Pragą a lotniskiem Newark w Nowym Jorku, jest dziewiątą trasą długodystansową, która została otwarta z lotniska Vaclava Havla w Pradze w ciągu ostatnich pięciu lat. W szczególności zwiększy ono przepustowość do wschodniego wybrzeża USA, gdzie od dawna dążymy do wykreowania wysokiego popytu i pozwoli na dalszy wzrost liczby pasażerów na rejsach długodystansowych. W ubiegłym roku wzrosła  ona o 24 proc. w stosunku do roku poprzedniego - powiedział Václav Řehoř, prezes zarządu lotniska w Pradze.


Międzynarodowe lotnisko Newark Liberty International położone jest w stanie New Jersey, zaledwie 23 km na południowy zachód od nowojorskiego Manhattanu. Z lotniska można dotrzeć do Penn Station na Manhattanie w około 40 minut. Oprócz podróży do i z Nowego Jorku, nowa trasa może być również wykorzystywana jako początek podróży liniami United do innych miejsc. Przewoźnik ma w Newark jeden ze swoich hubów, z którego obsługuje 402 loty do 169 lotnisk. Dla pasażerów z Czech najbardziej interesujące będą połączenia do innych miast w USA, Kanadzie, na Karaibach i w Ameryce Łacińskiej.


Linie United Airlines będą tego lata obsługiwać połączenie do Pragi boeingiem 767-300ER. Samolot dysponuje łącznie 214 miejscami pasażerskimi, w tym 30 w pełni rozkładanymi siedzeniami w klasie biznesowej United Polaris i 49 miejscami w ekonomicznej premium United Economy Plus. United Airlines to trzeci amerykański przewoźnik latający w tym roku do Pragi. Linie Delta Air Lines obsługują połączenie do Pragi z lotniska im. Kennedy'ego w Nowym Jorku, a American Airlines lata do stolicy Czech z Filadelfii.

fot. mat. prasowe United Airlines, Prague Airport

gość_4adc6 - Profil
gość_4adc6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie