×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: W maju wzrost o ponad 10 proc.


Port Lotniczy Wrocław obsłużył w maju blisko 318 tys. pasażerów. Stanowi to wzrost o przeszło 10 proc. w stosunku do piątego miesiąca ub. roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
W sektorze połączeń sieciowych odnotowano wyraźny wzrost o ponad 20 proc. Jak informuje dział prasowy wrocławskiego portu, największym zainteresowaniem cieszą się Frankfurt i Monachium obsługiwane przez Lufthansę, jednak ruch na pozostałych, krócej funkcjonujących trasach, również jest satysfakcjonujący. Dotyczy to także uruchomionej 6 maja trasie Wrocław-Amsterdam, realizowanej przez holenderskie linie KLM.

– Zainteresowanie pasażerów, już w pierwszym miesiącu funkcjonowania nowego kierunku, jest bardzo duże. Wszystko wskazuje na to, że Amsterdam powtórzy sukces połączenia na główne lotnisko Paryża, uruchomione przez linie Air France w podobnym okresie przed rokiem – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Również połączenie do Warszawy cieszy się coraz większym zainteresowaniem - PLL LOT odnotował na nim 12 proc. pasażerów wzrost liczby pasażerów.

Stabilnie prezentuje się sytuacja w sektorze połączeń niskokosztowych. Tanie linie przewiozły w maju blisko 200 tys. pasażerów, co przełożyło się na wzrost o 5,7 proc. w porównaniu do maja 2018. Lotnisko zaznacza, że w przypadku 37 z 50 obecnych w rozkładzie połączeń niskokosztowych w samolotach zajętych było średnio ponad 90 proc. miejsc., a największe obłożenie dotyczyło tras do Hiszpanii, Włoch, na Maltę, Kretę, na kierunkach brytyjskich, wschodnich, a także na trasach do Paryża-Beauvais, Eindhoven i Reykjaviku.

Najmocniej w maju urósł jednak ruch czarterowy – z oferty biur podróży skorzystało ponad 34 proc. pasażerów więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku. Największym powodzeniem cieszyły się: Turcja, Grecja, Hiszpania i Bułgaria. Warto dodać, że w czerwcu ofertę czarterów, w której w skład wchodzą także kierunki docelowe w Egipcie, Tunezji, Portugalii, Włoszech i Albanii, uzupełni tegoroczna nowość, czyli Algarve.

W sumie w bieżącym sezonie letnim podróżujący z wrocławskiego portu mają do dyspozycji w sumie 83 połączenia: 50 niskokosztowych, dziewięć sieciowych oraz 24 czarterowych.

Od początku tego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już ponad 1,2 pasażerów, czyli o 11,5 proc. więcej niż przed rokiem.
gość_e7448 - Profil
gość_e7448
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie