Wrocław: W maju wzrost o ponad 10 proc.

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
06 czerwca 2019 12:17
3 komentarze
Port Lotniczy Wrocław obsłużył w maju blisko 318 tys. pasażerów. Stanowi to wzrost o przeszło 10 proc. w stosunku do piątego miesiąca ub. roku.
Reklama
Statystyki Wrocław (WRO)
 

W sektorze połączeń sieciowych odnotowano wyraźny wzrost o ponad 20 proc. Jak informuje dział prasowy wrocławskiego portu, największym zainteresowaniem cieszą się Frankfurt i Monachium obsługiwane przez Lufthansę, jednak ruch na pozostałych, krócej funkcjonujących trasach, również jest satysfakcjonujący. Dotyczy to także uruchomionej 6 maja trasie Wrocław-Amsterdam, realizowanej przez holenderskie linie KLM.

Zainteresowanie pasażerów, już w pierwszym miesiącu funkcjonowania nowego kierunku, jest bardzo duże. Wszystko wskazuje na to, że Amsterdam powtórzy sukces połączenia na główne lotnisko Paryża, uruchomione przez linie Air France w podobnym okresie przed rokiem – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Również połączenie do Warszawy cieszy się coraz większym zainteresowaniem - PLL LOT odnotował na nim 12 proc. pasażerów wzrost liczby pasażerów.

Stabilnie prezentuje się sytuacja w sektorze połączeń niskokosztowych. Tanie linie przewiozły w maju blisko 200 tys. pasażerów, co przełożyło się na wzrost o 5,7 proc. w porównaniu do maja 2018. Lotnisko zaznacza, że w przypadku 37 z 50 obecnych w rozkładzie połączeń niskokosztowych w samolotach zajętych było średnio ponad 90 proc. miejsc., a największe obłożenie dotyczyło tras do Hiszpanii, Włoch, na Maltę, Kretę, na kierunkach brytyjskich, wschodnich, a także na trasach do Paryża-Beauvais, Eindhoven i Reykjaviku.

Najmocniej w maju urósł jednak ruch czarterowy – z oferty biur podróży skorzystało ponad 34 proc. pasażerów więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku. Największym powodzeniem cieszyły się: Turcja, Grecja, Hiszpania i Bułgaria. Warto dodać, że w czerwcu ofertę czarterów, w której w skład wchodzą także kierunki docelowe w Egipcie, Tunezji, Portugalii, Włoszech i Albanii, uzupełni tegoroczna nowość, czyli Algarve.

W sumie w bieżącym sezonie letnim podróżujący z wrocławskiego portu mają do dyspozycji w sumie 83 połączenia: 50 niskokosztowych, dziewięć sieciowych oraz 24 czarterowych.

Od początku tego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już ponad 1,2 pasażerów, czyli o 11,5 proc. więcej niż przed rokiem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_5dda5 2019-06-07 06:55   
gość_5dda5 - Profil gość_5dda5
No właśnie dziwne, że jeszcze nikt nie wszedł w ewidentną lukę w rynku po likwidacji MAD. Wrocław odwiedza oraz mieszka w nim mnóstwo Hiszpanów więc spodziewałbym się jakichś połączeń bo w przeciwnym wypadku na migracji/turystyce do Wrocławia będzie zarabiać Praga, Berlin lub Kraków. Aż dziwne, że Norwegian nie wszedł tutaj z połączeniami do Madrytu i Barcelony.
gość_67941 2019-06-06 22:08   
gość_67941 - Profil gość_67941
wypada cała Hiszpania i Portugalia. O dziwo po raz pierwszy pojawia się zimą Alicante. To coś się kupy nie trzyma. Chyba jednak chodzi o jakies tarcia z lotniskami w Hiszpanii. Ja cierpię bo nie ma Malagi i Madrytu. Barcelony nie było juz minionej zimy.
gość_e4d5f 2019-06-06 14:24   
gość_e4d5f - Profil gość_e4d5f
Fajnie, fajnie tylko żadnych nowych kierunków od Wizz'a i Ryan'a. Nie mówiąc już o tym że wypada Madryt. Ani widu ani słuchu o easy albo lcc z hiszpani. Obawiam się, że przyszly rok będzie "stabilnym etapem rozwoju"
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama