×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Azerbaijan Airlines odracza zakup 737 MAX 8


Linie Azerbaijan Airlines (AZAL) odroczą zakup 10 boeingów 737 MAX 8 na okres pięciu lat.


Azerbejdżański przewoźnik lotniczy Azerbaijan Airlines (AZAL) odroczy dostawy 10 boeingów 737 MAX 8 na okres pięciu lat. Początkowo linia lotnicza spodziewała się, że pierwszy tego typu samolot otrzyma pod koniec tego roku. Jednak dostawy zostaną przełożone na 2024 r., zaś depozyty, które AZAL już wpłacił w ramach tego kontraktu, zostaną uwzględnione przez Boeinga w 2024 r.

Zamówienie MAX 8, wycenione na 1,1 mld dolarów w oparciu o ceny katalogowe, zostało złożone w 2017 r. przez azerbejdżański holding Silk Way, który następnie zdecydował się przekazać je AZAL-owi. Nie podano powodu odroczenia dostawy, ale prawdopodobnie mogłoby to być związane z ich uziemieniem w marcu br. po tragicznych katastrofach w Indonezji i Etiopii.

AZAL początkowo oczekiwał, że otrzyma swoje maxy w ciągu trzech lat od końca 2019 r. Przewoźnik poinformował również, że linia prowadziła rozmowy z Boeingiem w sprawie dostaw szerokokadłubowych samolotów. Linia eksploatuje dwa boeingi 787 od 2014 r. W 2017 r. podpisano zobowiązanie dotyczące dostaw kolejnych czterech samolotów tego typ.

Azerbaijan Airlines będzie teraz maksymalizować wykorzystanie istniejącej floty. Oprócz dreamlinerów, zawiera ona również cztery airbusy A319, sześć A320, dwa A340-500, dwa boeingi 757-200 i dwa 767-300ER. Z kolei budżetowa spółka zależna Buta Airways wykorzystuje siedem embraerów E190.gość_d2f86 - Profil
gość_d2f86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie