×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


United Airlines wykonał "Lot dla Ziemi"


Wczoraj (5.06) z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska amerykańskie linie lotnicze United Airlines wykonały historyczny "Lot dla Ziemi". Był to jak dotychczas najbardziej ekologiczny lot komercyjny w historii lotnictwa. Użyto nawet specjalnego paliwa.


United Airlines zaplanował wykonanie "Lotu dla Ziemi" w celu umożliwienia oceny stopnia w jakim można zniwelować szkodliwy wpływ lotnictwa na środowisko. Przewoźnik chce osiągać w tej materii jak najlepsze wyniki poprzez wykorzystywanie najnowszych technologii oraz procedur ograniczających zużycie paliwa. Historyczny lot wystartował z gate'u B12 w głównym hubie linii zlokalizowanym na lotnisku Chicago O'Hare i udał się w podróż do eko-hubu w Los Angeles, gdzie od 2016 roku stosowane jest specjalne biopaliwo lotnicze. Wykonanie tego lotu potwierdza zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w odważne zobowiązanie do zmniejszenia śladu węglowego o 50 proc. do 2050 roku. Połączenie obsłużył boeing 737-900ER Eco-Skies, który w przeliczeniu na pasażera pokonuje średnio 77 mil zużywając jeden galon paliwa (czyli spala 3 litry na każde 100km).

Historyczny "Lot dla Ziemi" ukazuje filozofię United polegającą na współpracy w poszukiwaniu nowych i innowacyjnych sposobów na wprowadzenie nas w bardziej zrównoważoną pod względem ochrony środowiska przyszłość - powiedział Scott Kirby, prezes United. - Jako linia lotnicza każdego dnia postrzegamy nasze środowisko z wyjątkowej perspektywy i wiemy, że musimy zrobić coś, aby chronić naszą planetę i nasze niebo.


Paliwo użyte do wykonania "Lotu dla Ziemi" to specjalna mieszanka 30 proc. niskowęglowego ekologicznego paliwa lotniczego wyprodukowanego przez bostońską firmę World Energy i 70 proc. tradycyjnego paliwa. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie o 60 proc. emisji gazów cieplarnianych w porównaniu do używania standardowego paliwa lotniczego. Biopaliwa są w lotnictwie najskuteczniejszym sposobem na zmniejszenie szkodliwego wpływu tej branży na środowisko. Linie United Airlines odnowiły niedawno umowę z World Energy i zakontraktowały kolejne 10 mln galonów (niemal 38 mln litrów) biopaliwa w najbliższych dwóch latach. Produkt ten nie dość że wpływa pozytywnie na zmniejszenie zanieczyszczeń to jest konkurencyjny cenowo. United był pierwszym przewoźnikiem lotniczym na świecie, który w sposób ciągły używał biopaliw lotniczych zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju i jako jedyna linia lotnicza w Stanach Zjednoczonych robi to obecnie.

W ramach dalszej dbałości o środowisko United oferuje w klasie ekonomicznej darmowe posiłki serwowane na zastawie, która może być w całości przetworzona lub poddana kompostowaniu. Wczoraj odbył się dodatkowy test pierwszego na rynku nadającego się do recyklingu kubka na gorące napoje. W klasie premium United nadal używa artykułów wielokrotnego użytku i zamienia plastikowe pudełka na opakowania z wosku pszczelego. Linia lotnicza usuwa również papierowe opakowanie ze sztućców. Przewoźnik wyeliminował już nie nadające się do recyklingu patyczki do mieszania napojów i wykałaczki i zastąpił je przyjaznymi dla środowiska produktami w 100 proc. wykonanych z bambusa.


Aby dodatkowo zmniejszyć szkodliwy wpływ na środowisko linie United Airlines poczyniły znaczne inwestycje w nowoczesną, oszczędną flotę, wprowadzając jednocześnie zmiany operacyjne i proceduralne zwiększające oszczędność paliwa. "Lot dla Ziemi" zademonstrował kołowanie jednosilnikowe, współpracę z organami służb ruchu lotniczego w zakresie ustalania priorytetów oraz podejście z nieprzerwanym zniżaniem do lądowania w Los Angeles, co pozwala zaoszczędzić paliwo i jednocześnie zmniejszyć negatywny wpływ hałasu na okolicę.  Ponadto 40 proc. kwalifikujących się urządzeń używanych do obsługi naziemnej jest zasilanych prądem elektrycznym, a ponad 70 proc. operacji naziemnych w ekologicznym hubie United w Los Angeles wykorzystuje elektryczne urządzenia. United jest pierwszą linią lotniczą, która korzysta z nowych agregatów prądotwórczych ITW 7400, które zdecydowanie zmniejszają hałas w miejscu pracy i redukują emisję dwutlenku węgla o 90 proc.

fot. mat. prasowe United Airlinesgość_5e974 - Profil
gość_5e974
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie